goldman-sachs-ceo’sundan-kripto-paralara-yonelik-“buyuk-bir-evrim”-beklentisi-–-mahsup.net

Goldman Sachs CEO’sundan Kripto Paralara Yönelik “Büyük Bir Evrim” Beklentisi – Mahsup.net

Goldman Sachs CEO’su David Solomon, CNBC’nin “Squawk Box” isimli programına 6 Nisan’da verdiği bir röportajda; Washington’daki kripto düzenlemeleri için lobi yapmak isteyip istemediği sorulduğunda, önümüzdeki yıllarda dijital para alanında “büyük bir evrim” olacağını tahmin ettiğini söyledi:

“Gelişen bir alan… Bu alanın önümüzdeki yıllarda nasıl gelişeceğine dair büyük bir evrim gerçekleşeceğini düşünüyorum.”

“Önemli” düzenleyici engellere rağmen Goldman Sachs, aşırı talep nedeniyle müşterileri için kripto paraları desteklemenin yollarını arıyordu. Solomon, bankasının dijital para birimlerini “proaktif bir şekilde” düşündüğünü söyledi:

“Dijital para birimlerini ve paranın dijitalleşmesi hakkında çok proaktif bir şekilde düşünmeye devam ediyoruz.”

Goldman Sachs’tan Bitcoin ve kripto atağı geliyor

Daha önce de Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Goldman, 2018’de rafa kaldırdıktan sonra geçtiğimiz ay kripto para birimi ticaret masasına bir şans daha vermeye karar verdiğini açıklamıştı. Büyük ABD bankası, sektöre olan ilginin artmasıyla birlikte kripto saklama hizmeti ve hatta Bitcoin ETF yarışına giriyor.

31 Mart’ta CNBC’nin raporları, Morgan Stanley’nin izinden giderek Goldman’ın da Bitcoin’i “cebi derin” müşterilerine sunmaya yakın olduğunu bildirdi. Goldman’ın küresel dijital varlıklar başkanı Mary Rich, yatırımcıların en üstte yer alan kripto para birimlerine bir enflasyondan korunma varlığı olarak baktığını söyledi:

“Bu varlığa enflasyona karşı bir koruma olarak bakan bir müşteri grubu var ve geçen yılki mikro zemin kesinlikle buna katkıda bulundu. Ayrıca, bazı şekillerde yeni bir ‘İnternet’ vakasının başlangıcında olduğumuzu düşünen ve bu alana katılmanın yollarını arayan büyük bir müşteri grubu da var.”

Mary Rich’e göre banka, ikinci çeyrekte yükselen varlık sınıfında yatırımlar sunmaya başlamayı hedefliyordu.

Goldman Sachs CEO’sundan Kripto Paralara Yönelik “Büyük Bir Evrim” Beklentisi – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.