goldman-sachs-ceo’su:-kripto-para-evreni-yakinda-buyuk-evrim-gecirecek

Goldman Sachs CEO’su: Kripto para evreni yakında büyük evrim geçirecek

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve dijital varlıklar için yatırım araçları sunacağını açıklayan Goldman Sachs’tan yeni bir Bitcoin ve kripto para açıklaması geldi.

ABD’li yatırım bankasının CEO’su David Solomon, kripto para evreninin çok ciddi bir dönüşüm geçireceğini iddia etti. Bankanın, son dönemdeki büyük ilgi nedeniyle kripto paralara daha çok eğileceğini belirten ancak bu konuda detay vermekten kaçınan Solomon, şu anki regülasyon doğasının bu konuda rahat konuşmasını engellediğini belirtti:

“Müşterilerimizin taleplerine karşılık vereceğiz”

“Dijital paraları gündemimizde tutmaya devam ediyoruz. Bankacılar olarak bizim etrafımızda çok ciddi kısıtlamalar söz konusu. Bu yüzden bu konuda net kararlar alamıyoruz. Ancak müşterilerimizin artan taleplerine karşılık vermeye devam edeceğiz. Bu gelişen bir sektör. Önümüzdeki dönemde ve yıllarda çok ciddi bir dönüşüm olacağını düşünüyorum ancak şu anda bu dönüşümün nasıl olması gerektiğiyle ilgili spekülasyon yapamam”

Bilindiği üzere özellikle ABD’de kripto paralar konusunda hala büyük bir kafa karışıklığı söz konusu. Örnek olarak Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu SEC, startup’lar için fon toplama yoluyla satılan Ethereum tabanlı token’lar için otorite olduğu iddiasında bulunurken, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu CFTC ise, Bakkt ve CME gibi borsalardaki opsiyon sözleşmeleri ve vadeli işlemler gibi Bitcoin türevlerini denetliyor.

Goldman Sachs bir şekilde müşterilerine Bitcoin seçeneği sunmayı hedefliyor. Örnek olarak banka geçtiğimiz ay, Grayscale Bitcoin Trust’ına yatırım yapan Ark Innovation ETF’ini baz alan bir ürünü müşterilerine sunmuştu. Böylece banka dolaylı yoldan da olsa en büyük kripto paraya yatırım yapma imkanı tanımıştı.

The post Goldman Sachs CEO’su: Kripto para evreni yakında büyük evrim geçirecek appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.