gecen-yil-bitcoin-icin-50-bin-dolar-hedefi-veren-btig,-95-bin-dolari-bekliyor

Geçen yıl Bitcoin için 50 bin dolar hedefi veren BTIG, 95 bin doları bekliyor

Küresel finans hizmetleri şirketi BTIG’nin genel müdürü ve dijital varlık analisti Mark Palmer, geçen yıldan bu yana 90 binden fazla Bitcoin satın almış olan MicroStrategy’ye “satın al” derecesi verdi ve 850 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

Palmer, birincil hazine rezerv varlığı olarak kripto parayı benimsemenin uzun vadede şirketin değerini korumak için akılcı bir hareket olduğunu öne sürdü. Piyasa değeriyle en büyük kripto paranın 2022 yılı sonuna kadar 95 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını tahmin eden Palmer, değerlendirmesinin şirketin iş modeli ve Bitcoin’deki yükseliş beklentisine dayandığını söyledi.

Palmer, “Geçen yılın Ağustos ayında Bitcoin’i bir hazine rezerv varlığı olarak benimseyen ilk halka açık ABD şirketi olan MSTR’nin son derece volatil bir spekülatif varlık üzerinde devasa bir uzun pozisyon aldığını tamamen kabul ediyoruz. Bu nedenle, bu hisse senedine yatırım yapanların yatırımlarının Bitcoin fiyatı ile yüksek oranda ilişkili olacağını anlamaları gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

MicroStrategy hisselerinin Şubat ayı başında ulaştıkları noktanın yaklaşık yarısında bulunduğu düşünüldüğünde BTIG, mevcut fiyatın cazip bir giriş bölgesi olduğunu iddia ediyor. Şirket, Şubat ayı başlarında yaklaşık bin 300 dolara ulaşmıştı ve haftayı 703 dolardan kapattı. BTIG, 850 dolarlık fiyat hedefi için ise bir zaman dilimi vermedi.

MicroStrategy, şu anda 91 bin 326 BTC tutuyor ve şirket bunları toplamda 2.21 milyar dolara satın aldı. Bitcoin’lerin mevcut değeri ise 5 milyar doların üzerinde.

Son olarak BTIG, geçen yılın Kasım ayında 2021’de Bitcoin’in 50 bin dolara çıkacağını öngörmüştü. O sırada Bitcoin, 19 bin dolar seviyelerinde seyrediyordu.

The post Geçen yıl Bitcoin için 50 bin dolar hedefi veren BTIG, 95 bin doları bekliyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Leave a Comment

Your email address will not be published.