galaxy-digital’den-iddiali-aciklama:-bu-altcoin-bitcoin-(btc)’yi-gececek!

Galaxy Digital’den İddialı Açıklama: Bu Altcoin Bitcoin (BTC)’yi Geçecek!

Galaxy Digital Trading’in Eş Başkanı Jason Urban, Ethereum (ETH)’nin başlangıcından bu yana artık çok daha ileri bir seviyeye ulaştığını ve kurumsal olarak benimsenmesinin arttığını söylüyor. Urban, Ethereum’a olan bu kurumsal talebin onu giderek sağlamlaştırdığını dile getiriyor.

Kurumsalların Gözdesi ETH

Kripto piyasasında DeFi projelerinin varlığı, Bitcoin (BTC) ile arasındaki mesafeyi kapatmaya çalışırken Ethereum da son yükselişlerde ön safhada yer alıyor. Urban, Bitcoin şu anda kripto piyasasının altını ise Ethereum’un bakırı olduğunu söylüyor.

Ayrıca Urban, ETH 2.0 güncellemesinin ETH ekosisteminin giderek büyümesine ön ayak olacağını da iletiyor. Eş başkan, tüm bu gelişmelerin ve fiyat analizlerinin, kurumsal firmalar tarafından izlendiğini ve Ethereum’un ortaklık ve yeni projelerinin sayısının giderek artmasının onun trendi için önemli olduğunu belirtiyor. Buna ek olarak Urban, Ethereum’a Bitcoin’den daha çok kurumsal para girdiğini de vurguluyor.

Ayrıca Urban, Ethereum’un önümüzdeki iki veya üç yıl içerisinde Bitcoin’i geçeceğini belirtiyor. Urban, her ne kadar bu süreç uzun olsa da Ethereum’un bu yolda olduğunu ve işleri tersine çevireceğini söylüyor.

ETH Fiyat Tahmini

Urban, hem FED’in enflasyon açısından ne yapmayı planladığını hem de Ukrayna’daki durumun da dahil olduğu diğer makroekonomik unsurlara da dikkat çekiyor. Bununla beraber Urban, eğer yılın başında soruluyor olsaydı ETH’nin 6.500 ile 7.000 dolar seviyesinde olacağını söyleyeceğini belirtiyor. Ancak bu ve benzeri etmenlerle Urban, bunun geciktiğini ancak gerçekleşmesinin çok da geç olmayacağını söylüyor.

Urban, bu fiyat tahminin 2023’ün ilk çeyreğine kadar gerçekleşebileceğini bildiriyor. Urban’a göre Ethereum ekosistemi giderek daha fazla kurumsal ve bireysel yatırımcı çekecek ve bu mutlak bir şekilde fiyatı yukarı yönlü zorlayacak. Son olarak Urban, insanların kriptoyu anlamadıklarını ve bunun faydalarını henüz keşfetmediklerini savunuyor.