ftx-borsasina-bir-dev-yatirim-daha:-420-milyon-dolar

FTX borsasına bir dev yatırım daha: 420 milyon dolar

Eylül ayında merkezini Hong kong’tan Bahama Adaları’na taşıyan ancak özellikle son 1 senede ABD’de yaptığı ses getiren yatırımlarla dikkat çeken FTX borsası, tam 420 milyon dolarlık dev bir yatırım daha aldı. Şirket Temmuz ayında da Coinbase Venures ve Softbank gibi büyük şirketlerin de başını çektiği bir B Serisi fonlamasında da 900 milyon dolar toplamış ve kripto para sektörünün bu anlamdaki rekorunu kırarak, en büyük yatırımı alan şirket konumuna gelmişti.69 şirketin katıldığı yatırım turunda Blackrock ve Tiger Global gibi şirketler de yer aldı.

Müthiş büyüme: 18 milyardan 25 milyar dolara…

FTX borsasından yapılan açıklamada da şirketin birkaç ayda nasıl bir büyüme kaydettiği de net şekilde görüldü. Alınan 900 milyon dolarlık yatırımla Temmuz ayında değerini 18 milyar dolara çıkarmış olan şirketin yeni değeri ise 25 milyar dolar olarak belirtildi. Verilen resmi bilgilerde de, Temmuz ayından bu yana müşteri kitlesinin H, işlem hacminin ise u büyüdüğü kaydedildi. Rakamların ciddi şekilde artmasının, Bitcoin’deki sert yükselişle benzer dönemlere denk gelmesi de dikkat çekti.

“Daha fazla şirket alımı gerçekleştireceğiz”

FTX’in aldığı bu yatırımla ilgili olarak Coindesk’e kısa bir açıklama yapan borsanın 29 yaşındaki genç CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried ise, bu sene yaklaşık 500 milyon dolarlık alım yaptıklarını söyledi:

“Tanınırlık, sadece stratejilerimizden bir tanesi. Daha çok ülkeye yayılmak istiyoruz. Bunun için bu sene yaklaşık 500 milyon dolarlık şirket alımı gerçekleştirdik. Önümüzde yine ciddi meblağda alımlar var”

Gittikçe büyüyor

Kısa bir süre önce sadece denizaşırı bir borsa olan FTX, özellikle ABD’de yaptığı reklam kampanyaları ve sponsorluk anlaşmalarıyla dikkat çekiyor. Şu anda kendi NFT pazaryeri bile olan borsa, ABD Ulusal Beyzbol Ligi’nin ve NBA takımlarından Miami Heat’in maçlarını oynadığı salonun isim sponsoru konumunda. FTX’in aynı zamanda Formula 1 takımlarından Mercedes ve İtalyan futbol takımlarından Milan ile de sponsorluk anlaşmaları bulunuyor.

The post FTX borsasına bir dev yatırım daha: 420 milyon dolar appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.