fiyati-yukselise-gecti!-coinbase-bu-metaverse-altcoine-film-cekiyor!

Fiyatı Yükselişe Geçti! Coinbase Bu Metaverse Altcoine Film Çekiyor!

Piyasalar kırmızıya bürünmüş olabilir fakat bu haber metaverse altcoinin fiyatını yukarıya çekti. Peki hangi altcoini ilgilendiriyor. Bored Ape Yacht Club kripto borsası Coinbase yapımlı bir film üçlemesine konu olacak. Kripto para piyasalarında ApeCoin ciddi seviyede hype yapmıştı. Haberin de etkisiyle fiyatı 10,9 dolardan 11,3 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bored Ape Yacht Club Filmi

Filmler, 18 Mart’ta ApeCoin tokeninin piyasaya sürülmesiyle körüklenen, birçoğunun şimdi NFT sektörünün yüzü olarak gördüğü proje için son destek olarak geldi. Animasyon kısa film serisinin üç bölümünün ilki olan “The Degen Trilogy”, haziran ayında NFT.NYC’de prömiyer yapacak ve filmin konusunun bazı bölümlerinde NFT holderleri söz sahibi olacak.

Bored Ape sahipleri, üçlemedeki karakterlerde kullanılmak üzere maymunlarını göndermeye davet edildi. Düşünsenize sadece size özel bir NFT karakteri bir Hollywood yapımında baş rol olabilecek.

Coinbase Film Çekiyor

Çekilecek kısa filmlerden daha ilginç bir şey varsa oda Coinbase’in bu işte yapımcılığı üstlenmiş olmasıdır. Coinbase, şirketin geleneksel eğlence dünyasından getirdiği eğlence ve kültür pazarlama direktörü William Swann tarafından yönetilen filmlerin prodüksiyonu için yeni medya kolunu test ediyor.

Swann bir röportajda şunları söyledi;

“Bunu sanatçılar için çok fazla yaratıcı özgürlük sağlayan NFT teknolojisine bir aşk mektubu olarak düşünebilirsiniz. Biz gerçekten [Bored Apes]’e NFT alanındaki bir tür Kuzey Yıldızımız olarak bakıyoruz. Çok büyük ve ilgi çekici bir topluluk yarattılar”.

Yayınlandıktan sonra, filmler Coinbase web sitesinde cüzdan doğrulamasıyla izlenebilecek. Kullanıcıların onları görüntülemeden önce bir Coinbase cüzdanı oluşturması gerekecek. Swann’a göre seri, Coinbase’in uzun zamandır beklenen ve “çok yakında” piyasaya sürülecek olan NFT pazarına da bağlanacak.

Yuga Labs CEO’su Nicole Muniz;

“NFT’lerin ağlara, oyunlara, ürünlere ve şimdi etkileşimli eğlenceye erişim ve katılım araçları olarak nasıl geliştiğini görüyoruz. Bu çığır açan bir proje ve bunun tüm topluluklar için Web 3’ün geleceğini nasıl şekillendirdiğini görmekten heyecan duyuyoruz”.

The Degen Trilogy, BAYC koleksiyon parçalarının zincir dışı kullanıldığı ilk deneyim olmayacak. Universal Music Group, mart ayında satın aldığı Bored Ape NFT etrafında bir grup kuruyor ve 9 Nisan’da ApeCoin’i bir ödeme şekli olarak kabul eden Kaliforniya’da BAYC temalı bir restoran açıldı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.