firsat-kollayan-balinalar-kriptolarin-kana-bulanmasindan-faydalaniyor!

Fırsat Kollayan Balinalar Kriptoların Kana Bulanmasından Faydalanıyor!

Kripto piyasası, yeşil günlerini ne yazık ki geride bıraktı. Son bir haftadır hem Bitcoin (BTC) hem de onu izleyen diğer kripto para birimleri düşüşleriyle dikkat çekiyor. Uzmanlar, bu gidişatın BTC’nin fiyatını 40.000 doların altına kadar götürebileceğini söylüyor. Ancak buna rağmen balinalar, BTC stoklarını artırmaya devam ediyor.

BTC’nin Fiyat Hareketleri

Bu yazı yazılırken BTC, yaklaşık 42.300 dolardan işlem görüyor. BTC, dün ve bugün gün içerisinde çokça 43.000 dolar seviyesini test ediyor. Ancak bu testler, başarılı olamıyor ve BTC, 48.000 dolar seviyesine ulaştığı 24 Mart’tan bu yana düşüşlerini devam ettiriyor. Ancak her şeye rağmen balinalar, BTC için umutlu olarak gözüküyor. Dipten alımları ile meşhur olan balinalar, 23 Mart’tan bu yana gelinen en düşük BTC fiyatını kaçırmıyor. Uzmanlar ise, BTC’nin bu gidişatla 40.000 doların altına kadar düşeceğini belirtiyor.

Bir on-chain analitik firması olan Glassnode’un kurucu ortakları Yann Allemann ve Jan Happel, özellikle hacim düşüşlerine dikkat çekerek volatilite için uyarıyor. Bu analistlere göre Bitcoin, bir önceki haftanın aksine yaklaşık 5.000 dolar kaybederek  kadar düşebilir.

Balinalar Aldırış Etmiyor!

Öte yandan özellikle Bitfinex balinaları, BTC stoklarını giderek artırıyor. Bitfinex balinaları, BTC alımları konusunda düzenli bir periyod izlerken, dipten alımları bir alışkanlıkları olduğu da biliniyor. MicroStrategy ve Terra’nın kar gütmeyen vakfı LFG de son günlerde BTC satın alımlarıyla çokça gündeme gelmişti. Ancak bu makro yatırımcıların ve diğer balinaların satın alımları yeterli kalmıyor. Korku ve açgözlülük endeksinin de 30’a kadar düşmesiyle yatırımcıların, panik satışlar yaptığı gözlemleniyor. Buna ek olarak uzmanlar, bu makro yatırımcıların stoklamaları olmasaydı BTC’nin şu anki durumundan daha aşağılarda olma ihtimali olduğunu vurguluyor.