ethereum-(eth)’un-gelecegi!-2022-tahminleri!

Ethereum (ETH)’un Geleceği! 2022 Tahminleri!

Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük altcoin ve akıllı sözleşme platformu olan Ethereum yıllardır yatırımcısına ciddi kazanç fırsatları tanıdı. Daha da ötesinde kripto para endüstrisinin ürettiği yeni modellere de ev sahipliği yaptı. DeFi, NFT ve daha fazlası için geliştiriciler akıllı sözleşmelerini burada barındırıyor. Yüksek işlem ücretlerine rağmen TVL’in önemli bir kısmı yine Ethereum da bulunuyor.

Ethereum Geleceği

a16zcrypto tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Ethereum ağı 2022 yılı ve gelecek yıllar için tamamen hazır görünüyor. 2022 Kripto Durumu raporu, kripto endüstrisinin trend çizgilerini ve Web3’ün gelişimini ele aldı. Elbette bunların merkezinde dev akıllı sözleşme platformu Ethereum bulunuyor.

Ethereum, Web3‘te lider altcoin ağı olarak yavaş yavaş gelişti. Ethereum Vakfı artış PoS’a geçişin yakın zamanda tamamlanacağını söylüyor. Bu gerçekleştiğinde ETH fiyatı Bitcoin ile yarışır bir seviyeye ulaşabilir.

Ethereum Rakipleri

Ethereum, Web3 genelinde geliştiricileri çekmeye devam ediyor, ancak ortaya çıkan bir güç kayması var. thereum Katillerinin yükselişi, aşağıdaki grafikte açıkça görülmektedir. Solana, Polygon, BNB Chain, Avalanche ve Fantom, uzmanlar tarafından Ethereum’un yörüngesine devam etmeleri için ipucu veriyor.

Burada dikkat edilecek önemli nokta, kullanıcıların işlem ücretlerinden daha fazla şeye dikkat ettiğidir. Rapora göre, kullanıcılar Ethereum ağını kullanmak için günlük ortalama 15 milyon dolardan fazla ücret ödüyor. Ethereum’un ezici geliştirici gücü, kullanıcıların yaklaşık 4.000 aylık aktif geliştiriciye sahip ağ ile neden bu kadar yüksek ücretler ödediğini açıklamaya yardımcı oluyor. Karşılaştırıldığında, Solana 1.000 geliştiriciye sahipken, Bitcoin 500’de kalıyor.

NFT işlemlerindeki düşüş piyasaların durulmasıyla birlikte yeniden toparlanıyor. Piyasa toparlandıktan sonra talep yeniden ortaya çıktıkça ana akım benimsemenin başladığını görmeye başlayacağız. Ethereum rakiplerine göre NFT işlem hacminde de ciddi bir farka sahip. Ethereum, 26,9 milyar dolarlık toplam NFT satış hacmine sahipken rakipleri onun oldukça gerisinde bulunuyor.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde birleşme büyük ihtimalle tamamlanacak ve Ethereum birçok sorununu yavaş yavaş geride bırakacak. İşlem ücretleri ilk aşamada ciddi düşüşler görmese de ekibin birleşme sonrasında bunu çözmek için ciddi vakti olacak. Uzmanlar Ethereum için 5.000 dolarlık fiyat hedefinin bu yıl gerçekleşmesini bekliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.