ethereum-(eth)-yeni-gecisi-icin-ilk-testini-tamamladi!

Ethereum (ETH) Yeni Geçişi İçin İlk Testini Tamamladı!

Ethereum (ETH) geliştiricileri, yeni hisse kanıtı (PoS) güncellemesi için ilk testini başarıyla tamamlıyor. Test esnasında birkaç sorunla karşılaşılmasına rağmen geliştiriciler, bekledikleri performanstan daha çok verim aldıklarını belirtiyor.

Hisse Kanıtı Yükseltmesi

Geliştiriciler, bu zamana kadar Ethereum blockchaini üzerinde bulunan özel klonlarda değişiklikleri test ediyordu. Ancak yaşanan gelişme ile farklı olan, bu kodların gerçek blockchain üzerinde çalışıp çalışmadığını test etmek oldu. Geliştiriciler, bu testlerle ana ağın etkilenmediğini ve yükseltmenin kendi kendine gelişen bir deneysel araştırma olduğunu da vurguluyor.

Ethereum ekibi, 2016’dan bu yana hisse kanıtına geçiş için çalışmalar yürütüyor. Bu gelişmelerle beraber ekip, bu adıma daha yakın olarak görünüyor. Ayrıca geliştiriciler, çalışma başarıyla tamamlandıktan sonra, hisse kanıtı algoritmasını kullanan bloklar üretilebildiğini ve işlemleri sonlandırdıklarını iletiyor. Bu test esnasında geliştiriciler, yaklaşık 13 saniyelik bir ortalama ile 26.176 blok oluşturulduğunu açıklıyor. Buna ek olarak ikinci testin ise 22 Nisan’da gerçekleşmesi planlanıyor.

ETH Fiyat Analizi

Öte yandan uzmanlar ise, bu gelişmelerle Ethereum’un kurumsal benimsenmesine dikkat çekiyor. Ethereum’un hem NFT alanındaki gelişmeleri hem de geleneksel finans ve yatırım kuruluşları tarafından kabul görülüşü ile ETH’nin, fiyatını giderek katlayacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra yatırımcılar ve kripto piyasası, Ethereum’un hisse kanıtı geçişini bekliyor. Bu geçişle beraber uzmanlar, ETH’nin fiyatının yıl sonuna kadar en az iki kat yükselebileceğini savunuyor.

Hisse kanıtı ile birleşmenin yapılacağı tarih merakla beklenirken ETH, bu süreçte kriptoların düşüşlerinden etkileniyor. Amerika’da TÜFE oranı beklendiği gibi %8,5 çıkarken, FED’in para sıkılaştırma politikası da devam ediyor. Tüm bu etmenler, geleneksel piyasaları olduğu kadar kriptoları da etkiliyor. ETH, bu yazı yazılırken, son 24 saatteki %1 artışıyla yaklaşık 3.059 dolardan işlem görüyor. Ayrıca ETH, aylık olarak bakıldığında ’a varan artışıyla dikkat çekiyor.