ethereum-(eth)-dibi-buldu-mu?-tunelin-ucundaki-isik!

Ethereum (ETH) Dibi Buldu Mu? Tünelin Ucundaki Işık!

Kripto para birimleri için toplam piyasa değeri geçen hafta  ve 24 saat içinde %4,15 düştü. Sonuç olarak, ETH genel trendin gazabına uğradı. Peki piyasadaki FUD (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) Ethereum fiyatını dibe çekebildi mi? Ethereum (ETH) bu seviyelerin de altına sarkar mı? Kısa vadeli beklentiler sizlerle.

Ethereum (ETH) Birleşmesi

ETH, 3 bin doların hemen üzerinde işlem gördüğü için basın zamanında %5 fiyat düzeltmesi gördü. Görünüşe göre FUD burada önemli bir rol oynadı. Bununla birlikte, ETH kesinlikle mevcut piyasa yapısında HODLer’ların kapasitesini test ediyor. Piyasa veri platformu Santiment’e göre, kripto pazarında çok fazla düşüş var. Bu, düşen piyasa değerlerinin bir sonucu olarak gerçekleşti.

Tüm düşüş kaosunun ortasında, olumlu bir sinyal veren bir ölçüm var. ETH’nin ağırlıklı hissiyatı -1.33’ten -0.45’e yükseldi. Merakla beklenen ‘Birleştirme’ sayesinde yatırımcıların ayı piyasasında bile Ethereum‘a nasıl güvendiklerini gösterdi.

Birleştirme, Ethereum’un bir İş Kanıtı’ndan (PoW) bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişine yardımcı olacaktır. Triple Halvening ETH, stake APR, ETH (Un)Lock gibi bazı faktörler, Birleştirme sonrasında ETH arz ve talep dinamiklerini değiştirecektir.

Ethereum (ETH)

Ayrıca, EIP-1559 kombinasyonu ve buna karşılık gelen bir hisse kanıtı modeline doğru hareket, Ethereum için bir “triple halving” (üçlü yarılamayı) temsil edecektir. Bu bağlamda, stake açısından, %4,6 APR kazanan PoS stakerları, şimdi 2 kat daha fazla APR alacaktır. APR yükseldiğinde, DeFi’deki diğer kazanç fırsatlarına çekici bir alternatif olduğu için daha fazla ETH’nin stake edilmesine yol açacaktır. Daha fazla ETH’nin stake edilmesi, daha az arz anlamına gelir.

Son verilere göre 2 milyondan fazla ETH yakındı ve bu oran toplam arzın %2,2’sine tekabül ediyor. Birçok uzman işlem ücretlerinin yakılması sürecinin uzun vadede ETH fiyatına ciddi fayda sağlayacağını söylüyor. Son testin de başarıyla tamamlanmasıyla artık 2022 üçüncü çeyrekte Ethereum birleşmesi için tünelin ucundaki ışık görüldü. Bu birleşmenin tarihinin netleşmesi bile fiyatta ciddi pozitif etki oluşturabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.