ethereum-(eth),-2022-yilina-kritik-fiyat-seviyelerinde-basladi:-takip-edilmesi-gereken-destek-ve-direnc-seviyeleri!

Ethereum (ETH), 2022 Yılına Kritik Fiyat Seviyelerinde Başladı: Takip Edilmesi Gereken Destek ve Direnç Seviyeleri!

Teknik Analiz: Ethereum 4.000 Doları Reddetti! Sırada Hangi Seviyeler Var?

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre 2021’i 3.690 dolar fiyat seviyelerinde tamamladı. 2022 yılının ilk saatlerinden bu yana düşük oranlı değer artışları kaydeden ETH, 3.718 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kritik Destek Seviyeleri

Piyasadaki düşüş eğilimi ile birlikte son aylarda yüksek oranlarda değer kaybeden Ethereum, oldukça kritik destek seviyelerine geriledi. Ethereum, kaydettiği bu düşüş hareketleri ile birlikte ilk önce 4.000 dolar, sonrasında ise 3.900 dolar ve 3.800 dolar destek seviyelerini kaybetti. Önemli destek seviyelerini kaybeden Ethereum, bu süreçte anlık olarak da olsa 3.530 dolar fiyat seviyelerine de iğne attı. Lider altcoin, defalarca kez yukarı yönlü atak girişimleri kaydetse de değer artışlarını devam ettiremedi ve direnç seviyelerinden satış yönlü tepki aldı.

Kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 3.700 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlayan Ethereum, kritik destek seviyelerine yaklaştı. Analistler, piyasadaki düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda ETH adına takip edilmesi gereken seviyelerin 3.620 dolar ve 3.585 dolar fiyat aralıkları olduğunu dile getirdi.

ETH Adına Takip Edilmesi Gereken Direnç Seviyeleri

Analistler, piyasanın yukarı yönlü bir ivme kazanması durumunda kısa vadeli olarak ETH adına satış baskısı oluşturabilecek direnç seviyelerine dikkat çekti. Ethereum’un, yükseliş adına pozitif sinyaller verebilmesi adına 3.800 dolar direncini aşması gerektiğini ifade eden analistler, ETH‘nin yukarı yönlü bir ivme kazanarak yüksek oranlı değer artışları kaydedebilmesi adına da ilk önce 4.000 dolar, ardından ise 4.150 dolar direnç seviyelerinin aşılması gerektiğini belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.