ethereum-bogalari-bu-gelismeye-nasil-reaksiyon-verecek?-–-mahsup.net

Ethereum Boğaları Bu Gelişmeye Nasıl Reaksiyon Verecek? – Mahsup.net

250 milyon dolarlık Ethereum opsiyonları 23 Nisan’da sona erecek ve türev verileri boğaların hala hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum ve Güncelleme

Ethereum (ETH), 15 Nisan’daki Berlin güncellemesiyle daha düşük işlem maliyetlerinin yolunu açtı. Ancak, yatırımcılar, Ethereum İyileştirme Önerisi 1559’un yaklaşan Londra hard fork için planlanan en çok beklenen ve tartışmalı değişiklik olduğunu zaten biliyorlar.

EIP, bir işlem gerçekleştiğinde yakılacak bir temel ücret getirirken, madenciler işlemlerin doğrulanması için bir bahşiş alır. Bu hareket, madencilerin kazançlarını ciddi şekilde etkileyebilir. Ancak teklif, son iki yıldır şebekeyi rahatsız eden hızla yükselen gaz ücretlerini aşağı çekmeyi amaçlıyor.

Son Zamanlardaki Ralli ve Madencilerle Yaşanan Çatışmalar

Ağın Eth 2.0 proof of stake (POS) ağının temeli olan enflasyonist olmayan ihraç planına ulaşmak için hem Berlin hem de Londra yükseltmelerine ihtiyaç vardır. Bu nedenle, 2021’de biriken 3’lük kazançlar göz önüne alındığında, yatırımcıların kısa vadeli opsiyonları bir riskten korunma aracı olarak daha aktif bir şekilde kullanmaları beklenebilir.

Nötrden yükselişe çağrı (satın alma) seçeneği alıcıya yukarı fiyat koruması sağlarken, daha düşüş eğilimli satma seçeneklerinde bunun tersi olur. Her bir fiyat seviyesinin riske maruz kalma oranını ölçerek, traderlar, işlem yapanların nasıl yükseliş veya düşüş eğiliminde olduklarına dair fikir edinebilirler.

23 Nisan’da sona ermesi planlanan toplam sözleşme sayısı, ETH’nin 2.450 $ fiyatıyla 101.300 veya 250 milyon $ seviyelerinde yer alıyor. Bununla birlikte, call (satın alma) seçenekleri açık pozisyonun yalnızca 5’ini temsil ettiği için boğalar görünüşe göre daha düşük sayılarda bulunuyor.

Son Ralliden Sonra Boğaların Küçük Bir Avantajı Var

İlk tablo aşağı yönlü görünse de, 2.000 $ ‘ın altındaki satma opsiyonlarının neredeyse değersiz olduğu ve sekiz günden daha az bir süre kaldığı dikkate alınmalıdır. Şu anda 10 doların altında işlem gören 17.600 düşüş kontratı kaldırıldığında daha dengeli bir durum ortaya çıkıyor.

Geriye kalan 80.500 Ethereum sözleşmesinin X’i ile düşüşe nötr satış opsiyonları hâkim durumda. Bu arada, açık pozisyon, mevcut Ethereum fiyatı dikkate alındığında 197 milyon $’dır ve ayılara 30 milyon $ avantaj sağlıyor.

Ethereum, 2.500 $’a yakın yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini işaretlediği için ayılar hazırlıksız yakalanmış olabilir. Yetersiz 6.600 Ethereum satış opsiyonu 2.450 $ ve üzerinde, toplamın sadece ’unda kaldı.

Bu arada, nötrden yükselişe çağrı seçenekleri 19.500 Ethereum sözleşmesine karşılık geliyor. Bu fark, boğaların lehine olan 31 milyon dolarlık açık pozisyonu temsil ediyor. Küçük de olsa, ayılar sadece 23 Nisan’da Ethereum’un fiyatı 2.200 $’a düşerse benzer bir liderlik yapacak.

30 milyon doların, Ethereum fiyatını 2.200 dolara düşürmek ve dengeyi ayılar lehine kaydırmak için gereken ’luk fiyat hareketini teşvik etmek için yeterince büyük bir rakam olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu veriler, yaklaşan 250 milyon dolarlık opsiyonların sona ermesinin 23 Nisan’da çok fazla kargaşaya neden olmadan gerçekleşeceğini gösteriyor.

Ethereum Boğaları Bu Gelişmeye Nasıl Reaksiyon Verecek? – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.