eski-fon-yoneticisi:-2-altcoin-piyasaya-damgasini-vuracak!

Eski Fon Yöneticisi: 2 Altcoin Piyasaya Damgasını Vuracak!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Bir zamanlar önde gelen fon yöneticilerinden biri olan Martin Shkreli, yakın zamanda yaptığı bir röpörtajda iki altcoin projesinin büyük başarılara imza atacağını iddia etti.

Solana (SOL) ve Algorand (ALGO), İpi Göğüsleyecek!

Ünlü yönetici, yaptığı açıklamada Ethereum’un (ETH) rakipleri Solana (SOL) ve Algorand (ALGO) konusunda iyimser olduğunu ve gelişmeleri yakından izlediğini ifade etti. Shkreli, beş yıl içinde Solana’nın şaşırtıcı yeni rekorlar elde edeğini iddia ederken, SOL ve ALGO’nun Bitcoin’in pazar payını ve rekabet gücüne “göz dikeceğine” inanıyor. Solana, kripto para dünyasının büyüleyici çıkış yapan yıldızlarından biri oldu. Birçok analiste göre, projenin dezavantajları olmasına rağmen, SOL potansiyel olarak 2022’nin Ethereum’u olabilir. Solana’nın rekor hızı, projeye rakiplerine göre ciddi bir avantaj sağlıyor ve sonuç olarak daha fazla geliştirici Ethereum’dan Solana’ya geçiyor.  Analiste göre, tüm kripto para birimleri gibi Solana da muhtemelen 2022’de daha fazla volatilite karşı karşıya kalacak. Ancak güvenlik sorunlarının üstesinden gelmeyi başarırsa, SOL kripto para piyasasında Etehreum’a karşı güçlü bir rakip olabilir
 Ünlü isim ayrıca, Ethereum’un piyasa değeri bakımından Bitcoin’i geride bırakacağını söyledi. ETH ekosistemindeki güncellemere ve prolere işaret eden Shkreli, şu an imkansız gibi görünen bu olayın şaşırtıcı olmayacağını kaydetti. Geçtiğimiz haftalarda, Bloomberg analisti Jamie Coutts, indirimli nakit akışı modeline göre ETH fiyatının 6.100 dolar seviyelerine ulaşabileceğini idda etti. Analist, Ethereum’un, “eşsiz bir öz sermaye, emtia ve parasal özellikler karışımına” sahip olduğuna dikkat çekti. İndirimli  nakit akışı modeli, şirketlerin yatırım ve iş fırsatlarının çekiciliğini belirlemek için kullandıkları bir araçtır.

Bitcoin, ”Sürdürülebilir” Değil

Bitcoin söz konusu olduğunda Shkreli, lider kripto para biriminin uzun vadede hayatta kalamayacağına inanıyor. Yönetici, uzun vadede Bitcoin’inden umudunun olmadığını ve piyasadaki uzmanların tahminlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Fon yöneticisi, Solana ve Algorand gibi projelerdeki güncelleme ve yeniliklere dikakt çekerek, Bitcoin’in “sürdürülebilir” bir ekosistem olmadığını da sözlerine ekledi.

Morgan Stanley’ye göre, kurumsal yatırımcılar artık kripto para piyasasındaki işlem hacminin üçte ikisinden fazlasını oluşturuyor. Perakende yatırımcılar ise artık baskın değil. Günlük kripto para işlem hacminin büyük kısmı, kurumlarından geliyor. Örneğin borsalar, emanetçiler, kripto fonları ve perakende yatırımcılar, yaklaşık dört yıl önce, Bitcoin 10.000 doların altında işlem gördüğünde baskındı. Ancak kurumsal yatırım da sektörde kendini göstermeye başladı.Ama, piyasalar kan kaybettikçe, kurumsal yatırımcılar yüksek likiditeleri nedeniyle kripto varlıklarını terk ediyor.  Bu süreçte, BTC’nin daha fazla ivme kaybetmesi bekleniyor.