eski-bitmex-ceo’sundan-dikkat-ceken-ethereum-tahmini!-haziran-ayinda-bu-seviyeler-gorulebilir

Eski BitMEX CEO’sundan Dikkat Çeken Ethereum Tahmini! Haziran Ayında Bu Seviyeler Görülebilir

Eski BitMEX CEO'sundan Dikkat Çeken Ethereum Tahmini! Haziran Ayında Bu Seviyeler Görülebilir

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, yakın tarihli bir Medium blog yazısında popüler altcoin Ethereum fiyatının Haziran ayı sonuna kadar bu seviyeyeye düşeceğini tahmin ediyor.

Arthur Hayes, Ethereum’da (ETH) Düşüş Bekliyor

Popüler kripto para borsası BitMEX‘in eski CEO‘su Arthur Hayes, Medium’da yayınladığı bir blog yazısında piyasa değeri bakımından dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un Haziran ayına kadar 2.500 dolar seviyelerine gerileyeceğini belirtti.

Hayes ayrıca, lider kripto para birini Bitcoin’in de üçüncü çeyreğin başlangıcından önce 30.000 dolar seviyesini test etmesini beklediğini dile getirdi.

Bununla birlikte eski BitMEX patronu, en büyük iki kripto para biriminin Nasdaq-100 borsa endeksiyle “yüksek oranda ilişkili” olduğuna işaret etti.

Bitcoin ve Nasdaq-100 isabeti arasındaki 90 günlük korelasyon yeni bir rekor zirveye ulaştı. Hayes’e göre, teknoloji hisselerinin düşük performans göstermeye devam etmesi durumunda, kripto para piyasası da darbe alacak.

Öte yandan Hayes, bazı altcoinlerin hali hazırda u değer kaybetmiş olmasına rağmen yaklaşan katliamdan kaçamayacaklarına inanıyor.

Ancak Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Hayes’in piyasada beklediği düşüşe karşı çıkarak kısa süre önce yaptığı açıklamada, Federal Rezerv parasal gevşemeye geri dönerse kripto piyasasının 2022’de aya gidebileceğini dile getirdi.

Ethereum (ETH) Güncel Durum

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçtiğimiz haftalarda piyasada yaşanan artışla birlikte 3.000 dolarlık kritik seviyeyi geride bıraktı ve 3.550 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Ancak Ethereum bu artışını devam ettiremedi ve piyasanın da düşüşe geçmesiyle birlikte düşüş başlattı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 48.000 dolar seviyesinden 42.000 doların altına gerilerken aynı dönemde Ethereum 3.150 dolar seviyelerine kadar düştü.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2.49’luk bir düşüşle 3.161 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.