ertugrul-gazi-nft-satacak!

Ertuğrul Gazi NFT Satacak!

Yakışıklı mı yakışıklı, ünlü mü ünlü oyuncu, ülkemizin Ertuğrul Gazisi Engin Altan Düzyatan “NFT projesi çıkarıyor!”

Bildiğiniz gibi NFT sektörü bambaşka alanlar ortaya çıkarırken, normal hayatımızda mevcut olan alanlara da kendi bünyesinde fırsatlar sunuyor aslında. Bunun en yeni örneklerinden bir tanesi olarak da bizim Ertuğrul Gazimiz, Engin Altan Düzyatan’ın çıkaracağı Wideangle adlı NFT projesini verebilirim. Tabi okuduğum kaynaklardan edindiğim bilgilere göre projenin kurucusu oyuncu Umut Tanyolu. Lakin Engin Altan Düzyatan, oyuncu Birand Tunca ve Ercan Gümüşkaya projenin kurucu ortaklarından. Önemli olanda burada güzel bir ekip oluşturabilmek değil mi zaten? İşte bu ekipte, bunu işin başında başarmış gibi gözüküyor.

Çünkü vizyonlarına bakılırsa bu proje ile birlikte film ve dizi endüstrisinde blok zincir teknolojisini kullanarak NFT’ler ile fonlama sistemi getirmeyi hedefliyorlar. Diğer bir değişle, NFT’ler aracılığıyla sinema, dizi ve diğer tüm dijital içeriklerin yapımını ve dağıtımını destekleme gibi düşünceleri var. Bununla ilgili ilk girişimlerini de; “İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği 41. İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleşecek Köprüde Buluşmalar’ın da “Yenilikçi Teknolojiler Destekçisi” olan Wideangle’ı, 11 Nisan’da Soho House’da yapılacak bir panel ile film profesyonellerine blockchain dünyasını ve bu dünyanın sinema sektörüne sunduğu fırsatları anlatmak istiyorlar.”

Engin Altan Düzyatan ise projenin sözcüsü olarak;

Elinde güvendiği iyi projesi olup onu çekecek finansman bulamayanla, sinema-dizi sektörüne yatırım yapmak isteyeni NFT’lerin teknolojik gücüyle buluşturma fikri muhteşem geldi. Ve hemen hayata geçirmeye karar verdik. Türk sinemasında finansman sorununun giderilmesine önemli katkımız olacağını düşünüyorum.

Bu açıklama ile birlikte aslında kendi yorumumu katacak olursam bunu bir launchpad olarak düşünebilirsiniz. Çünkü normal hayatımızda nasıl sinema, film ve dizi sektörünün arkasında hem işleri yöneten hem de finansman sağlayan bir yapım şirketi varsa, bu projede NFT sektöründe ve dijital ortamda bir nevi yapım şirketi görevini üstleneceğini düşünüyorum. Yalnız tek bir farkla! Bu projeye sen ve ben de yatırım yapabileceğiz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.
Ben Sercan.