elon-musk’tan-sec’ye-twitter-beyani

Elon Musk’tan SEC’ye Twitter beyanı

SEC’ye yaptığı açıklamaya göre Elon Musk, yönetim ve stratejinin de dahil olduğu konularda, Twitter yönetimiyle görüşebileceğini bildirdi. Bu, Musk’ın Twitter yönetiminin aldığı veya alacağı kararlarda etki oluşturabileceği anlamına geliyor. Ayrıca Musk, daha fazla Twitter hissesi satın alabileceğini de belirtti.

Yaptığı hisse alımıyla Twitter’ın en büyük hissedarı olan Musk, yönetim kuruluna alınmış fakat daha sonra kurula girmekten vazgeçmişti. Başarılı girişimcinin kurula girmekten vazgeçtiğini bu sabah Twitter CEO’su Parag Agrawal açıkladı. Agrawal, herhangi bir sebep belirtmezken bundan sonra da Musk’ın kurula girişine açık olacaklarını kaydetmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Kriptoda bu hafta takip edilecek 4 gelişme

Dogecoin önerisi

Musk, en büyük hissedarı olmadan hemen önce Twitter’a birtakım eleştiriler getirmişti. Bunlar arasında Twitter’ın ifade özgürlüğünü kısıtladığı, algoritmasının açık kaynak olmaması vardı. Hisse alımı yapmasının ardından ise Twitter’ın ücretli hizmeti Blue’nun ücretinin düşürülmesi, Dogecoin ile ödeme seçeceği sunulması gibi önerilerde bulundu.

The post Elon Musk’tan SEC’ye Twitter beyanı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.