elon-musk’tan-olumsuz-aciklama:-twitter-anlasmasi-iptal-mi-oluyor?

Elon Musk’tan olumsuz açıklama: Twitter anlaşması iptal mi oluyor?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter anlaşmasından vazgeçme eğiliminde olduğunu gösteren açıklamalarda bulundu. Musk, Twitter için verdiği teklifin şirketin SEC dosyalarındaki bilgilerle uyumlu olmasına bağlı olduğunu dile getirerek adeta böyle bir durum olmadığını imâ etti.

“Ben istemediğim sürece anlaşma olmaz”

Musk yaptığı açıklamada, Twitter CEO’su Parag Agrawal’a da tepki gösterdi ve %5’lik bot hesap oranının kanıtlanamayacağına yönelik açıklamanın olumsuz bir durum olduğunu belirtti:

“Twitter’a verdiğim teklif, şirketin SEC’ye sunduğu bilgilerle uyumlu olmasına bağlıydı. Bu anlaşma ben istemediğim sürece gerçekleşemez. Twitter’ın CEO’su dün, %5’lik bot hesap oranının kanıtı gösteremeyeceklerini açıkça söyledi. Bu rakamın 4-5 katı civarunda olduğunu düşünüyorum. civarında olabilir.”

Hatırlanacağı üzere Musk geçen hafta da herkesi şoke eden bir açıklama yapmış ve Twitter’ın satın alım sürecinin geçici olarak, askıya alındığını açıklamıştı. Musk, bu duruma sebep olarak da, Twitter’ın kendisine verdiği, bot hesap oranının tüm hesapların yüzde 5’inden az olduğuna yönelik bilginin kontrol edilmesi olduğunu göstermişti.

The post Elon Musk’tan olumsuz açıklama: Twitter anlaşması iptal mi oluyor? appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.