elon-musk’in-onerileri!-bu-altcoin-icin-harekete-gecti!

Elon Musk’ın Önerileri! Bu Altcoin İçin Harekete Geçti!

Kripto para piyasalarının en etkili isimlerinden biri olan Elon Musk bu altcoin için bazı önerilerde bulundu. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısına girerken kripto para yatırımcıları Musk’tan nefret ediyordu. Çin yasakları öncesinde piyasaları FUD’laması ve tehditkar tweetleri bugünlerde unutulmuş görünüyor. Peki dünyanın en zengin ismi olan Elon Musk neler planlıyor?

Elon Musk ve Fikir Önerileri

Elon Musk kısa süre önce sosyal medya platformu Twitter’da %9,5 hisse satın aldı ve geçen hafta yönetim kuruluna katıldı. Milyarder ortağı olduğu platformu iyileştirmek ve botları Twitter üzerindeki etkisini zayıflatmak için bazı öneriler getirdi. Elon Musk, sosyal medyadaki trol ordularına karşı çözümü bulduğunu düşünüyor.

Elon Musk, Twitter Blue için bireylere kimlik doğrulama onay rozeti verilmesini istedi. Ancak bu, resmi hesapların veya kamuya mal olmuş kişilerin doğrulanmasından farklıdır. Musk’ın tweet’i:

Twitter Blue‘ya kaydolan (yani ayda 3 dolar ödeyen) herkes bir kimlik doğrulama onay işareti almalıdır. Ancak “kamuya açık kişi” veya “resmi hesap” onay işaretinden farklı olmalıdır”.

Ayrıca, Twitter Blue bir dizi başka özellikle birlikte gelecek. Bu, diğerlerinin yanı sıra tweet’i geri alma seçeneğini, yer imi klasörlerini ve okuyucu modunu içerir. Musk, aylık 3 dolarlık aboneliğin “doğrulanmış havuzu büyük ölçüde genişleteceğine ve bot ordularını sürdürmenin güçleşeceğini söyledi”.

Elon Musk, Dogecoin Haberleri

Ayrıca Musk, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak da önerdi. Teknoloji milyarderi, Twitter’ın şirketlerin reklamlar için ödeme yapma gücüne olan bağımlılığını azaltması gerektiğini söyledi. Bu, serbest kalmasına ve daha kullanıcı merkezli kararlar almasına yardımcı olacaktır dedi.

Teknoloji milyarderi Elon Musk, Dogecoin topluluğunun fahri önderi ve kendini DogeFather olarak tanımlıyor. 8 Nisan Cuma günü Musk, Tesla’nın yeni gigafactory’sinin lansmanı sırasında “Cyber ​​Rodeo” etkinliğinde Dogecoin‘in Shiba Inu köpek maskotunu öne çıkararak DOGE fiyatını kısa bir süreliğine şişirmeyi başardı.

Ayrıca Elon Musk, Tesla’nın kullanıcıların Dogecoin ile ödeme yapmasına izin vereceği fütüristik şarj istasyonları üzerinde çalıştığını söyledi. Musk’ın desteği, Dogecoin’in piyasa değerine göre en büyük on dijital varlıktan biri olmasına yardımcı oldu. Ayrıca Twitter, platformda ETH ile bağış özelliğini duyurduğunda, Dogecoin kurucusu da DOGE için benzer bir özellik önerdi.

Elon Musk, Twitter’ın yönetim kurulundayken bunlara imkansız diyemeyiz. Güzel günler Dogecoin yatırımcıları için yakın olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.