elon-musk-vazgecti!-twitter-ceo’su-agrawal’dan-aciklama

Elon Musk vazgeçti! Twitter CEO’su Agrawal’dan açıklama

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk yine kendisinden söz ettirmeyi başardı. Geçtiğimiz haftalarda Twitter’daki bazı uygulamaları eleştiren ve daha sonra Mart ayında şirketin %9.2’lik hisselerini aldığı SEC tarafından resmen açıklanan Musk, yönetim kuruluna girmekten vazgeçti.

Yeni CEO Agrawal sebep belirtmedi

TSİ sabah 07.00 sularında Twitter hesabından bir yazılı mesaj paylaşan Twitter CEO’su Parag Agrawal, spesifik bir sebep belirtmeden Musk’ın yönetim kuruluna girme düşüncesinden vazgeçtiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Yönetim kurulu ve ben, Elon’ın kurulu alınma durumu konusunda birçok konuşma yaptık. Bu tartışmalara Elon da direkt olarak katıldı. Onunla birlikte çalışma ve riskleri azaltma konusunda çok heyecanlıydık. Ayrıca Elon’ın yönetim kurulunda olmasının hem şirket hem de hissedarlar için en iyi yol olduğunu düşünüyorduk. Yönetim kurulu da ona bir sandalye önerdi.

Salı günü Elon’ın kurula kabul edilişiyle ilgili açıklama yaptık ancak aynı günün sabahı kendisi bize artık böyle bir düşüncesinin olmadığını aktardı. Elon’ın bu kararı şirket için en iyisini düşündüğü için aldığına inanıyorum. Hissedarlarımızdan, yönetim kurulumuzda olsunlar ya da olmasınlar, her zaman en iyi katkıyı almaya çalışırız. Elon şu anda bizim en büyük hissedarımız ve onun kurula girişine açık olmaya devam edeceğiz.

Bu hamle sonrası dikkatlerin dağılması söz konusu olabilir ancak bizim hedeflerimiz ve önceliklerimiz değişmedi. Aldığımız kararlar bize aittir, başkasına değil. Dolayısıyla tartışmaları bitirelim ve işimize bakmaya devam edelim”

Musk henüz dün sosyal medya platformunun ücretli hizmeti olan Twitter Blue için birtakım önerilerde bulunmuş ve Dogecoin’in de ödemelerde kullanılabileceğini söylemişti.

Özellikle sosyal medyada Musk’ın daha fazla hisse alabilmek için yönetim kuruluna girmediği iddiaları da yer aldı. Ünlü işadamının, yönetim kuruluna girmesi durumunda belli bir hisse yüzdesinin üzerine çıkamayacağı idda ediliyordu.

Hatırlanacağı üzere CEO Parag Agrawal da, Kasım ayında Twitter’da CEO’luk görevini bırakan ancak yönetim kurulunda yer alamaya devam eden Jack Dorsey’nin yerine bu görevi almıştı.

The post Elon Musk vazgeçti! Twitter CEO’su Agrawal’dan açıklama appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.