elon-musk-twitter’i-tamamen-satin-almak-icin-teklif-yapti

Elon Musk Twitter’ı tamamen satın almak için teklif yaptı

Geçtiğimiz hafta %9.2’lik hissesini satın aldığı Twitter’ın yönetim kurulundan da çıkan ve daha sonra hissedarların da kendisine dava açtığı Elon Musk iyice gaza bastı ve sosyal medya devinin tamamını satın almak için harekete geçti.

“Kabul etmezseniz yeniden değerlendiririm”

Musk, Twitter’ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor’a yazdığı mektupta, hisse başına 54.20 dolardan şirketin tümünü satın alma teklifi yaptı. Nakit ödeme de öneren Musk ayrıca, teklifinin kabul edilmemesi durumunda da, bir hissedar olarak pozisyonunu yeniden değerlendireceğini belirtti.

Musk ayrıca SEC’ye de bildirilen mektupta, şu an Twitter’da hisse fiyatlarının yatırım yapmaya başladığı günden T, yatırımın resmen açıkladığı günün bir gün öncesine göre de 8 daha değerli olduğunu da sözlerine ekledi.

Yönetim kuruluna girseydi, hepsini alamayacaktı

4 Nisan tarihinde Twitter’ın %9.2’lik hissesini satın aldığı resmen açıklanan Musk, 1 hafta sonra ise yönetim kuruluan girmek istemediğini bildirmişti. Musk, eğer yönetim kuruluna girseydi, Twitter’ın hisselerinde .9’luk orandan fazla alım yapma hakkı olmayacaktı.

ABD’de geçen haftadan bu yana yapılan tartışmalarda Musk’ın sadece %9’luk hisseyle durmayacağı ve daha büyük oranda hisse almak için mutlaka hareket edeceği iddia ediliyordu.

Twitter’ın hisse fiyatında ise bu haberin ardından ’lik bir artış oldu ve tek bir hisse şu an 52 dolardan işlem görüyor.

The post Elon Musk Twitter’ı tamamen satın almak için teklif yaptı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.