elon-musk:-bitcoin,-ethereum-ve-dogecoin’imi-satmayacagim

Elon Musk: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’imi satmayacağım

Tesla ve SpaceX’in tüm dünya tarafından yakından takip edilen CEO’su Elon Musk, elindeki kripto paraları satmayacağını açıkladı. Daha önce sadece Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu belirten ünlü iş insanı, Bitcoin yatırımlarıyla bilinen  Michael Saylor’la karşılıklı olarak tweet’leşti ve elindeki 3 kripto parayı da satmayacağını söyledi.

Enflasyonu sordu, Saylor cevap verdi

Musk, kişisel hesabından dün gece saatlerinde enflasyonla ilgili takipçilerinin fikirlerini sordu. Ona cevap veren kişilerden biri de Bitcoin yatırımlarıyla bilinen ve ünlenen, MicroStrategy şirketinin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor’dı. Saylor, Musk’a verdiği cevapta, enflasyonun rekor kırmaya devam edeceğini, zayıf para birimlerinin çökeceğini ve yatırımların nakit ile hisse senetlerinden, Bitcoin gibi arzı sınırlı olan varlıklara geçeceğini söyledi.

“Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’imi satmayacağım”

Musk da Saylor’un tweet’ine kayıtsız kalmadı ve onu biraz da ti’ye alarak, “Bu sonuca varacağınızı tahmin etmek imkansız değildi” dedi. Musk, Saylor’a verdiği bu cevabın ardından bir tweet daha attı ve elindeki kripto paraları satmayacağını belirtti:

“Bu tweet’lerden bir tavsiye arayanlar için yorum yapacak olursam, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar sahibi olmak yerine, ev ya da iyi ürünler çıkardığını düşündüğünüz şirketlerin hisse senetlerine sahip olmak daha iyidir. Eğer işinize yarayacaksa, hala Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’imi tutuyorum ve satmayacağım”

2021’e damga vurmuştu

Daha önceki yıllarda da hem hisse senetleri hem kripto paralarla ilgili tweet’ler atan Musk, 2021 yılında ise adeta coştu. Önce Bitcoin’i öven tweet’leri, daha sonra ise Dogecoin yorumlarıyla piyasaya büyük etkisi dokunan Musk, Mayıs ayında yaptığı büyük U dönüşüyle ise piyasayı ve hayranları şoke etmişti.

Musk Mart ayında, CEO’su olduğu elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul ettiğini açıklamış ancak Mayıs ayında en büyük kripto paranın çevreye zarar verdiğini belirterek bu kabulü askıya aldığını belirtmişti. Tesla, hala Bitcoin ile ödeme kabul etmiyor ancak Dogecoin ile bazı ürünlerin satışına izin veriyor.

The post Elon Musk: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’imi satmayacağım appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.