el-salvador’dan-sonra-tron-da-bu-kervana-katildi!-500-bitcoin-(btc)-satin-aldi

El Salvador’dan Sonra Tron da Bu Kervana Katıldı! 500 Bitcoin (BTC) Satın Aldı

El Salvador'dan Sonra Tron da Bu Kervana Katıldı! 500 Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Kripto para piyasası son günlerde sert düşüşlere şahit oluyor. Öyle ki yaşanan bu düşüşler sonucunda Bitcoin 30.000 doların da altına gerilerken altcoin’lerde de büyük değer kayıpları gözlemlendi.

Ancak bu düşüş bazılarının işine yaramış gibi gözüküyor. Öyle ki El Salvador, yaşanan bu düşüşü fırsat bilerek geçtiğimiz gün Bitcoin aldığını duyurdu. Şimdi ise bir başka satın alım Tron‘dan geldi. İşte detaylar…

El Salvador’dan Sonra Tron da Bitcoin Satın Aldı

Kripto para piyasasında ardı ardına düşüşler yaşanırken bunu fırsat bilenler alım yapma telaşına girdi. Öyle ki El Salvador başkanı Nayib Bukale, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklama ile birlikte ülkenin dipten Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu.

Nayib Bukale, bu açıklamayı resmi Twitter hesabından yaptı ve paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

El Salvador az önce dip satın aldı! 30,744 dolarlık ortalama USD fiyatıyla 500 Bitcoin (BTC).

El Salvador’un yaptığı bu satın alımın ardından bir satın alım da Tron‘dan geldi. Tron’un kurucusu Justin Sun, geçtiğimiz dakikalarda Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla 500 Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Justin Sun, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Nayib Bukele’yi duyduk. Ortalama fiyatı 31.031 ile 15.515.675 dolar karşılığında 500 BTC satın aldık.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), 30.000 dolar seviyesinin altına geriledikten sonra yeni bir toparlanma dalgası başlattı.

29.725 dolar seviyesinden tepki alan Bitcoin, yönünü yukarıya çevirdi ve kısa bir süre içerisinde yeniden 30.000 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Daha sonra artışını devam ettiren BTC, 32.644 dolar seviyelerine kadar ulaştı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %5.34 düşüşle 31.805 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.