el-salvador-devlet-baskani-bukele,-2022-bitcoin-tahminlerini-acikladi

El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 2022 Bitcoin tahminlerini açıkladı

Geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin’i resmi para olarak kabul eden Orta Amerika ülkesi El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele, 2022 tahminlerini paylaştı.

Bukele, piyasa değeriyle en büyük kripto paranın bu sene 100 bin dolara ulaşacağını öngördüğünü ifade etti. Ayrıca Bukele’ye göre, 2022’de iki ülke daha Bitcoin’i yasal para olarak kabul edecek. Başkan ayrıca, El Salvador’da Bitcoin şehrinin inşasına başlanacağını, El Salvador’un çıkaracak olduğu Bitcoin tahvillerinin çok talep göreceği tahmininde bulundu. Son olarak Bukele, ABD’de Nisan ayında düzenlenecek Bitcoin konferansında da büyük bir sürpriz bekliyor. Başkan, konferansın konuşmacı listesinde yer alıyor. El Salvador’un Bitcoin’i resmi para olarak kabulü de geçen seneki Bitcoin 2021’de duyurulmuştu.

2022 yılından Bitcoin’e dair beklentiler büyük. Bukele’nin tahminlerinin ötesinde, bu sene ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), bir Bitcoin ETF’ine onay verebileceği belirtiliyor. Bunların dışında 2022’de daha fazla şirketin Bitcoin alması, büyük teknoloji şirketlerinin Bitcoin ile ilgili ürün ve hizmetler geliştirmeleri, bankaların Bitcoin teminatlı krediler vermeye başlamaları da bekleniyor.

The post El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 2022 Bitcoin tahminlerini açıkladı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.