el-salvador-baskani’ndan-heyecanlandiran-bitcoin-aciklamalari!-2022’de-bitcoin’i-ne-bekliyor

El Salvador Başkanı’ndan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklamaları! 2022’de Bitcoin’i Ne Bekliyor

El Salvador Başkanı'ndan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklamaları! 2022'de Bitcoin'i Ne Bekliyor

El Salvador’un Başkanı Nayib Bukele, El Salvador’un Eylül ayında Bitcoin‘i resmi para birimi olarak kabul ettiğini açıklamasından bu yana 1.300’den fazla BTC satın alımı gerçekleştirdi. Ayrıca Bukele, 2022 için Bitcoin fiyat beklentilerini de paylaştı.

Bitcoin 100.000 Dolara Ulaşacak

Kasım ayında tüm zamanların en yüksek Bitcoin puanının ardından Nayib Bukele, 4 milyon dolarlık bir kar bildirdi ve o zamandan beri ulusal 400 standart okul projesinin ilk aşamasına başladı.

Güven rezervlerinde 140 milyon doların üzerinde birikim yapan ülke, ilk veteriner hastanesini tamamlamanın eşiğinde ve yerli işletmelerin önemli bir kısmı artan şikayetler nedeniyle Bitcoin konusunda hala şüpheci olmasına rağmen, Bitcoin başarısının parlayan bir örneği olmaya hazırlanıyor.

Ayrıca Bukele, son zamanlarda yaptığı açıklamalarda lider kripto para birimi Bitcoin için 2022 tahminlerini paylaştı.

Ancak küresel sahnede başka bir gelişmede, IMF ve Dünya Bankası eşit derecede sert uyarılar yayınladı ve kripto para birimi oynaklığı nedeniyle ülke ekonomisindeki yatırımcıları korkutması muhtemel bir belirsizlik tahmininde bulundu.

Noel öncesi yayınladığı bir Tweet’te Bukele, karamsarlıkların ortasında Bitcoin‘in temsil ettiği gelecek potansiyeli konusunda iyimser kaldı ve şöyle söyledi;

“Uluslararası kuruluşlar tarafından “#Bitcoin Deneyi” olarak adlandırılan şey, dünyanın kitlesel benimsemenin bir ülkenin ekonomisini nasıl değiştirdiğini izlemekten başka bir şey değil. İyiyse, FIAT için oyun biter. El Salvador, gerçek devrimi ateşleyen kıvılcımdır”

İki Ülke Daha Bitcoin’i Kabul Edecek

El Salvador Başkanı Nayib Bukale, bugün paylaştığı ve 2022 Bitcoin tahminlerini konu alan bir tweet paylaştı. Bukale bu tweet’te Bitcoin’in 2022’de 100.000 dolarlık rekor bir seviyeye ulaşacağını belirtti.

Bukale ayrıca 2 ülkenin daha lider kripto para birimini resmi para birimi olarak kabul edeceğini de belirtti.

Nayib Bukale’nin Tweet’inde yer alan tahminlerin tamamı şu şekilde;

• Bitcoin 100 bin dolara ulaşacak.

• 2 ülke daha bunu yasal ihale olarak kabul edecek.

• Bu yıl ABD seçimlerinde önemli bir seçim sorunu olacak.

• Bitcoin City inşaatına başlayacak.

• Volkan tahvilleri aşırı talep edilecek.