dusus-sonrasi-piyasa-yemyesil:-xrp-en-hizli-yukselenler-arasinda!

Düşüş Sonrası Piyasa Yemyeşil: XRP En Hızlı Yükselenler Arasında!

Dün kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşten sonra piyasanın bugün nispeten toparlanmaya başladığı görülüyor. Dün 50.900 dolar bandında kadar düşen lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı an itibari ile 56.800 dolar seviyesinde işlem görüyor ve Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçmesi ile altcoin’lerin hemen hepsi de haftaya yükseliş ile başladı.

Altcoin Fiyatları

Özellikle piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimine bakıldığında tümünün son 24 saatlik hareketinin yukarı yönlü olduğu ve ’un üzerinde artışlar yaşandığı görülüyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) %8’in üzerinde artış yaşarken piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci altcoin olan Binance Coin’in ’ün üzerinde ve üçüncü altcoin olan Ripple’ın ’in üzerinde artışlar kaydettiği görülüyor.

Bunlara ek olarak son zamanlarda ani bir yükseliş ile piyasa değeri bakımından en büyük beşinci kripto para konumuna yerleşen Dogecoin son 24 saatte % artış yaşarken son 1 haftada da DOGE’nin 60’ın üzerinde artış kaydettiği görülüyor. Dogecoin’deki büyük artış karşısında yatırımcıların yüzü gülse de analistler büyük geri çekilmeler olabileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Ripple Fiyatı Yukarı Yönlü

17 Nisan’da 2018 yılından bu yana ilk defa 1,9 dolar seviyelerini gören Ripple (XRP) piyasadaki geri çekilme ile birlikte 1,16 dolarlık seviyeleri gördü. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1,52 dolar bandında işlem gören XRP’nin yukarı yönlü grafiğini devam ettirdiği düşünülüyor.

Analistlere göre şu an için 1,50 dolar bandı oldukça önemli bir seviye olarak işlem görüyor ve fiyatın 1,50 doların üzerinde kalmasının yeniden 1,9 dolarlık seviyeleri getirebileceği ifade ediliyor. Bunlara ek olarak analistler, XRP fiyatının henüz kendi rekoru olan 3,84 dolar seviyesini geçmediğini ve bu sebeple artış için alanı olduğunu da belirtiyor.