dunyanin-birinci-ethereum-etf’i-kanadali-duzenleyiciler-tarafindan-onaylandi-–-mahsup.net

Dünyanın Birinci Ethereum ETF’i Kanadalı Düzenleyiciler Tarafından Onaylandı – Mahsup.net

Toronto merkezli varlık yönetimi şirketi Purpose Investments, 16 Nisan tarihli basın açıklamasına göre, dünyanın ilk Ethereum ETF’ini piyasaya sürmek için Kanada’nın menkul kıymet düzenleyicisinden onay aldı. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) Şubat ayında da firmanın Bitcoin ETF’ine yeşil ışık yakmıştı.

Purpose Investments CEO’su Som Seif, Ethereum’un bugün itibariyle “en heyecan verici” teknolojilerden biri olduğunu belirtiyor:

“Bitcoin, ilk büyük kripto para birimi olduğu için büyük ilgi görmeye eğilimliyken, Ether ve Ethereum ekosisteminin temsil ettiği şey, bugün toplumdaki en heyecan verici yeni teknoloji vizyonlarından biridir.”

Purpose Investments’ın Bitcoin ETF’i, Şubat ayındaki muazzam bir başlangıç yapmıştı. Bu ayın başlarında fonun varlığı 1 milyar doları aştı

Kanada’da Ethereum ETF’i onaylanırken ABD’de hâlâ onay bekleniyor

Öte yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Van Eck ve Fidelity gibi şirketlerden gelen Bitcoin ETF tekliflerini henüz onaylamadı. Kanada ve Brezilya’nın halihazırda kendi Bitcoin ETF’i var ve kripto alanındaki uzmanlar, ABD’de de onayın yakında geleceğini düşünüyor. Morgan Creek Capital Management’ın CEO’su, Bitcoin ETF’inin onaylanacağını düşündüğünü bildirdi.

Şimdilik, ABD merkezli kripto yatırım ürünleri alanında en popüler olan Grayscale Investments’ın Grayscale Bitcoin Trust’ı. Birkaç temel farkla birlikte, ETF gibi çalışıyor. Ayrıca Grayscale Bitcoin Trust’ını ileride bir ETF’e dönüştürme planları olduğunu açıklamıştı. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere en son Galaxy Digital’in de Bitcoin ETF başvurusunu gerçekleştirmesiyle birlikte şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif olarak 9 ETF başvurusu bulunuyor.

Dünyanın Birinci Ethereum ETF’i Kanadalı Düzenleyiciler Tarafından Onaylandı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.