dunyada-birinci-kez-devlet-takviyeli-bir-banka-bitcoin-etf’ine-erisim-sunuyor-–-mahsup.net

Dünyada Birinci Kez Devlet Takviyeli Bir Banka Bitcoin ETF’ine Erişim Sunuyor – Mahsup.net

Brezilya’nın ilk Bitcoin ve kripto ETF lansmanı ertelendi, ancak planlar herhangi bir şekilde başarısız olduğu için değil. Banco do Brasil, Bank Itaú ve BTG Pactual’ın yaptığı gibi, ETF trenine atlıyor.

Yeni Bitcoin ETF lansman tarihi 26 Nisan

Hashdex’in müşterilerine gönderdiği bir mektuba göre, devlet destekli bankacılık kurumu, müşterilerine “HASH11” koduna sahip Hashdex’in kripto ETF’ini satın alma imkânı sunabilecek. Bununla birlikte Banco do Brasil müşterileri, Nasdaq Kripto Endeksini (NCI) kopyalayacak olan fona yatırım yaparak BTC maruziyetini sağlayabilir. Duyuruda ETF’in yeni çıkış tarihinin, orijinal tarih olan 22 Nisan’dan 26 Nisan’a ertelendiği bilgileri yer alıyor.

Böyle bir hamle ile Brezilya’daki bankacılık kurumu, dünyada bu tür bir yatırım imkânı sunan ilk kamu bankası durumuna geldi.

Itaú, BTG Pactual ve Genial tarafından koordine edilen Hashdex Nasdaq Crypto Index (HASH11); Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), Bitcoin Cash (BCH) ve Stellar (XLM) gibi varlıklardan oluşuyor.

HASH11 Brezilya Borsasında işlem görüyor

Genel olarak kripto ETF’inin Brezilya pazarında faaliyete geçmesi, kripto paraların benimsenmesi açısından bir engelin daha aşıldığına işaret edebilir. Ülkenin menkul kıymetler ve borsa komisyonu, “yüksek riskler” nedeniyle küçük yatırımcıların kripto piyasasına maruziyetini kısıtlıyor.

26 Nisan 2021’deki resmi lansmandan sonra HASH11, Brezilya Borsası’nda işlem görecek.

Dünyada Birinci Kez Devlet Takviyeli Bir Banka Bitcoin ETF’ine Erişim Sunuyor – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.