dunyaca-unlu-analist:-altin-fiyati-icin-bu-duzeyleri-bekliyoruz!-–-mahsup.net

Dünyaca Ünlü Analist: Altın Fiyatı İçin Bu Düzeyleri Bekliyoruz! – Mahsup.net

Altın fiyatı (XAU/USD), 2021 yılının birinci çeyreğinde  değer kaybetti. Ancak bazı analistlere göre, bu bir altın ayı piyasasına işaret etmiyor.

Joanne Goh: Altın fiyatı yıl sonuna kadar 2.000 dolara ulaşacak

DBS Bank’ta stratejist olan Joanne Goh, altın’ın yıl sonuna kadar 2.000 dolar/ONS’a yükselme potansiyeli olduğuna inanıyor. Joanne Goh’a göre, merkez bankasının rezerv çeşitlendirmesine olan talebi altın fiyatlarına istikrar sağlıyor. Joanne Goh konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatı, ilk çeyrekteki ,5’lik değer kaybının ardından toparlanıyor. Bunun bir altın ayı piyasasının başlangıcı olmadığını yineliyoruz. Geçen çeyrekte %1,75 ile zirveye ulaştıktan sonra daha düşük bir ABD Hazine getirisi, altın için ileride daha iyi bir çeyrek için zemin hazırlamalı. Yıl sonunda 2.000 dolar/ONS olan fiyat hedefimize doğru altın ticareti yapmak için hala artı bir potansiyel olduğuna inanıyoruz.

Joanne Goh: Altın, artan negatif faiz oranı borcu yığınına alternatif bir yatırım

Ünlü analist Joanne Goh, açıklamalarının devamında merkez bankalarının yoğunlaştırılmış kur risklerinden korunmak için altın varlıklarını artırabileceklerini belirtiyor. Joanne Goh konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Fiziksel altın takı talebi, altın’ın toplam talebinin yaklaşık yarısını oluşturuyor ve geçen yıl zayıftı. Öncelikle, kilitlenmeler bayram ve düğün kutlamalarını engelledi ve gelir kaybı, isteğe bağlı harcamaları geciktirdi. Ekonomik iyileşme ve yeniden açılma ile paralel olarak bu yıl isteğe bağlı talebin toparlanmasını bekliyoruz. Toplam mevcut altın arzının yaklaşık üçte birini elinde tutan merkez bankaları, istikrarlı talebin temel kaynağıdır. Merkez bankalarının yoğunlaştırılmış kur risklerinden korunmak için altın varlıklarını artırabileceklerine inanıyoruz. Altın, artan negatif faiz oranı borcu yığınına alternatif bir yatırım olarak görülüyor.

Benjamin Wong: Altın, küçük bir çift dip geliştirdi

DBS Bank Stratejisti Benjamin Wong, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Altın konsolidasyon aşamasında. Altın, küçük bir çift dip geliştirdi ve eğer desen başarılı olursa, daha yüksek bir ralli sırada… Altın fiyatı son düşük seviyesinden daha yükseğe çıkmasına rağmen önemli bir bölgenin altında kalıyor. Bu, teknik olarak altın’ın, geçen Eylül ayında çapraz satış sinyalinde ortaya çıkan temel bir düşüş özelliğini koruduğunu gösteriyor.

Dünyaca Ünlü Analist: Altın Fiyatı İçin Bu Düzeyleri Bekliyoruz! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.