dunyaca-unlu-altin-analisti,-piyasayi-yorumladi!-–-mahsup.net

Dünyaca Ünlü Altın Analisti, Piyasayı Yorumladı! – Mahsup.net

HSBC’de baş kıymetli metaller analisti olan James Steel, aşının piyasaya sürülmesi ve salgın sonrası ekonomik iyileşme nedeniyle güvenli liman talebinin düştüğünü söyledi. James Steel bu nedenlerle altın fiyatının düşüş gösterdiğini belirtti. 

James Steel: Altın’ın yükselmesine neden olan sağlam temeller var

HSBC’de baş kıymetli metaller analisti olan James Steel, piyasaları yorumlar ve altın’ın sağlam temellerine dikkatleri çekti:

Birçok insan COVID-19 salgınının ardından altın yükselişini yanıta bağlıyor, ancak altın ondan önce zaten yükseliyordu,  arttı. Altın’ın yükselmesine neden olan sağlam temeller var.

Hindistan veya Çin’den gelen bilgilere nasıl yaklaşılacağı sorulduğunda James Steel, altın piyasasının temel itici güçleri olarak maden tedariğine, mücevher satışlarına ve geri dönüşüme baktığını söyledi. Daha sonra James Steel, ekonomik sorunlar, faiz oranları ve döviz hareketleriyle bu itici güçlere odaklanılması gerektiğini belirtti.  

James Steel: Kripto paraları altın’a rakip olarak görmüyorum!

James Steel açıklamalarının devamında güvenli liman talebi ve portföy çeşitliliğinin hala olduğunu belirtiyor. James Steel konuya yönelik açıklamalarınaşunları ekliyor:

Bu faktörleri analiz etmenin anahtarı, bunları belirli bir süre için önem açısından tartabilmektir. Çok sıcak bir yatırım talebinden çıktık ve bu soğuyor. Ama şimdi güvenli liman talebi ve portföy çeşitliliği hala var.

James Steel daha sonra finansal krize (2008/09) giden yol hakkında konuştu ve daha önce bazı para yöneticilerinin hiç altın boğa piyasası görmediğini söyledi. Şimdi altın, insanların zihninde ön planda ve çok alakalı. Kripto para birimleri konusunda James Steel, kripto paraları altın’a rakip olarak nitelendirmeyeceğini söyledi.

HSBC yılın ikinci yarısında altın’ın artmasını bekliyor

Son olarak James Steel’e altın’a yatırım yapmak için iyi bir zaman olup olmadığı soruldu. James Steel, bir stratejistten ziyade bir analist olduğunu (ve belirli bir alım/satım tavsiyesi veremeyeceğini), ancak HSBC’nin yayınlanan görüşlerinde bankanın yılın ikinci yarısında altın’ın artmasını beklediğini söyledi.

Dünyaca Ünlü Altın Analisti, Piyasayı Yorumladı! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.