dunyaca-unlu-5-analist:-altin-fiyati-icin-sirada-bu-duzeyler-var!-–-mahsup.net

Dünyaca Ünlü 5 Analist: Altın Fiyatı İçin Sırada Bu Düzeyler Var! – Mahsup.net

Altın piyasasına bakıldığında fiyatlar neredeyse iki haftanın en yüksek seviyesine yükseliyor. Altın fiyatı ONS başına 1.750 dolar civarındaki kritik bir direnç seviyesine meydan okumaya çalışırken, zayıf ABD doları ve düşen tahvil getirilerinden yararlanıyor. Bazı analistlere göre, geçen hafta çift dipten sıçrayıp ONS başına 1.700 doların üzerine çıktıktan sonra altın’ın duyarlılığı yavaş yavaş iyileşiyor. Ancak birçok analist, altın piyasasının en azından 1.750 doları geçememesi durumunda tarafsız kalacağını söylüyor.

Ole Hansen: Altın’ın gerçek testi ONS başına 1.765 dolardan geliyor

Haziran ayı altın vadeli işlemleri en son günde yaklaşık %1 artışla ONS başına 1.745 dolardan işlem gördü. Saxo Bank emtia stratejisi başkanı Ole Hansen Salı günkü bir raporda, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Piyasa, çift dipli bir toparlanma için temel oluşturup oluşturmadığını düşünüyor. Bununla birlikte, altın’ın gerçek testi ONS başına 1.765 dolardan geliyor. Performans tablosunun altına gelmek için ilk çeyrekte  değer kaybettikten sonra, asgari olarak kırılması gereken teknik seviye 1.765 dolarda kalıyor. İyileşmenin çoğu, zayıf bir doların ve yükselmeyi durduran getirilerin bir sonucudur. Beklenenden daha güçlü enflasyon altın fiyatı içi iyi…

Carsten Fritsch: Altn fiyatı için bazı rüzgarlar toparlanmaya başladı

Commerzbank’ta kıymetli metal analisti olan Carsten Fritsch, kıymetli metal dibe inme sürecine devam ederken, altın piyasası için bazı rüzgarların toparlanmaya başladığını kaydetti. Carsten Fritsch, sağlam ekonomik veriler ABD doları ve tahvil getirilerine destek sağlamadığı için altın’ın teknik ivme kazandığını kaydetti. Bir yıldan uzun süredir en yüksek seviyelerini korumasına rağmen, 10 yıllık tahvillerin getirisi şu anda %1.69’da işlem görüyor.

Getirilerdeki düşüş, Uluslararası Para Fonu’nun ABD için büyüme tahminini artırmasıyla geldi. IMF, ABD ekonomisinin bu yıl, Ocak ayında %5,1 büyüme tahminine kıyasla %6,4 büyümesini bekliyor. Küresel ekonomi için IMF, 1976’dan bu yana en güçlü yıl olacak %6’lık bir büyüme görmeyi bekliyor. Geçen hafta ABD ekonomik verileri, geçen ay 900.000’den fazla çalışanın iş bulmasıyla işgücü piyasasında iyileşmenin sürdüğünü gösterdi. Veriler ayrıca hem imalat hem de hizmet sektörlerinde rekor bir duyarlılık artışı gösteriyor.

Justin McQueen: ABD getirilerinin yükselmekten kaçınmasıyla, altın ivme kazandı

DailyFX’in piyasa analisti Justin McQueen, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

ABD getirilerinin son seanslarda yükselmekten kaçınmasıyla, altın bir miktar yükseliş sağladı. Ancak ABD ekonomik verilerinin güçlü okumalar yazdırdığı göz önüne alındığında, ABD getirileri için yukarı yönlü riskler devam ediyor.

Carsten Fritsch: Altın bu senaryoda büyük kazanan olacak

Carsten Fritsch, yatırımcılar Federal Rezerv’in ultra uyumlu para politikalarını sürdürmesini bekledikleri için ABD doları ve tahvil getirilerinin artmadığını söyledi. Carsten Fritsch piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Enflasyon artık izlenecek bir tehdit haline geldi. Bunun yerine, ABD ekonomisinin de muazzam mali teşvik nedeniyle aşırı ısınabileceği, enflasyon risklerinin önemli ölçüde artabileceği ve FED‘in “eğrinin gerisine” düşebileceği endişeleri ortaya çıkabilir. Böyle bir senaryoda altın büyük kazanan olacak.

Ancak Carsten Fritsch, altın’ın mevcut sıkıntının üstesinden gelebilmesi için fiyatların 1.760 doların üzerine çıkması gerektiğini söyledi.

TD Securities emtia analistleri: Bu altın fiyatı için önemli bir risk!

Tüm analistler altın fiyatlarının yakın vadede yükselebileceğine ikna olmuş değil. TD Securities’deki emtia analistleri, Federal Rezerv’in tahvil piyasası satışına yönelik gevşemiş tutumunun, getirileri artıran, altın fiyatı için önemli bir risk olmaya devam ettiğini belirtti. Banka Salı günü yayınladığı bir raporda, “FED’in paradan çok uzaklaşmasıyla, altın’a yapılan akışlar büyük olasılıkla bastırılmış durumda kalacak” dedi.

Dünyaca Ünlü 5 Analist: Altın Fiyatı İçin Sırada Bu Düzeyler Var! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.