dogecoin’e-(doge)-“enerji-dopingi”-geldi:-herkes-bunu-konusuyor

Dogecoin’e (DOGE) “Enerji Dopingi” Geldi: Herkes Bunu Konuşuyor

Elon Musk’ın attığı adımlarla ciddi bir popülerlik elde eden Dogecoin (DOGE), artık bunu kendisi de ilerletebiliyor. Şaka amaçlı üretilen ve arkasında şu an aktif bir ekip bulunmayan DOGE, dünyanın en büyük markalarının reklam yüzü bile olmayı başardı.

Snickers’tan DOGE Günü Göndermesi

Neredeyse 90 yıldır dünyanın dört bir yanında satılan çikolata Snickers, kripto para sektörüne direkt olarak DOGE tabanlı bir reklam ile girmeye çalışıyor gibi gözüküyor. Snickers  yayınladığı bir gönderide Dogecoin’in maskotu olarak da bilinen Shiba Inu türü köpeği, kendi çikolata ambalajının üzerine ekleyerek “DOGECOINRISE” ifadesini kullandı.

Snickers’ın böyle bir adım atmasının arkasındaki sebeplerden birisi ise 20 Nisan 2021 tarihi olabilir. 20 Nisan, DOGE günü olarak tarihe geçti ve şu an için birçok kripto para yatırımcısı ile piyasanın önde gelen ismi bunu konuşuyor. Snickers’ın ise bu güne “DOGECOINRISE” ile katkı yapması dikkat çekici bir gelişme. Snickers bu ifadesi ile aslında Dogecoin’in yükseleceğine dair bir mesaj da vermiş oldu.

Milky Way de DOGE Akımına Katıldı

Snickers’ın bu tweeti sonrasında ise firmanın rakiplerinden olan Milky Way de benzer bir gönderi yayınladı. ABD’nin ünlü çikolata markası, 20 Nisan olarak belirlenen Doge gününü trend haline getirmeyi başaran Doge yatırımcılarını tebrik etti. Dünyanın en büyük iki çikolata markasının DOGE ile ilgili böyle paylaşımlarda bulunması ise ulaşılan boyut hakkında bilgi veriyor olabilir.

DOGE fiyatı son 30 günde W0 yükseliş elde etti ve 0,41 dolar seviyesinin bile üzerine çıktı. Daha önce kırılan rekorda Elon Musk gibi isimlerin katkıları da önemli bir rol oynasa da şu an sadece bireysel yatırımcıların katkıları ile bu yükselişin yaşandığı görülüyor.

DOGE İçin Riskli Gün

Twitter ve Reddit gibi platformlarda oluşturulan Doge günü odaklı gönderiler, etkisini göstermekte ve herkes bugün DOGE fiyatının nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyor. Yatırımcıların unutmaması gereken durum ise kripto para sektöründe genellikle büyük bir etkinliğin olduğu gün fiyatın düştüğüdür. Bir haber ilgili tarihe gelinene kadar fiyatı olumlu etkilese de tam olarak o tarihte fiyat sert düşüş yaşayabilir. DOGE için de bunun nasıl olacağı merak ediliyor.