dogecoin’de-(doge)-cevrim-disi-islemler-icin-starlink-cozumu

Dogecoin’de (DOGE) çevrim dışı işlemler için Starlink çözümü

Dogecoin Vakfı’nın yayımladığı son blog yazısında geliştiriciler Timothy Stebbing ve Michi Lumin, GigaWallet ve RadioDoge projeleri hakkındaki son bilgileri paylaştılar. RadioDoge’un, üzerine inşa edildiği altyapı hakkında da bilgiler veren ikili, hedefin hem geniş ölçekte hem de ucuz maliyetli kullanım olduğunu aktardılar.

İnternetsiz ortamda DOGE işlemleri yapılabilecek

RadioDoge projesi, internet erişimi olmayan bölgelerde yaşayan veya işlem yapmak istediği anda erişim sağlayamayan kişilere ve hem az maliyetli olup hem de geniş çapta bir bölgede hizmet vermeye odaklanıyor. İki geliştiricinin verdiği bilgilerde bu sistemde kullanılan radyo teknolojisinin, küresel çaptaki uydu sistemi olan Starlink ağıyla da destekleneceği ve bu sayede maliyetlerin çok daha ucuz olacağı belirtildi. Dolayısıyla Dogecoin işlemleri bu proje sayesinde internetsiz ortamda da yapılabilecek.

Libdogecoin 0.1 hedefine ulaştı

Ekip ayrıca, Dogecoin projeleri oluşturmak için önemli bir adım olan Libdogecoin’in ilk aşamasını kullanarak GigaWallet ve RadioDoge’a ek olarak gelecekteki birçok proje için de temel oluşturmaya odaklandıklarını belirtti. Ekibe göre, Libdogecoin 0.1 hedefine ulaştı ve şu anda kullanıcılar adres yaratabiliyor ve işlemleri doğrulayabiliyorlar. Test ağı üzerindeki öncü test işlemleri de tamamlandı ve Dogecoin adresleri başarıyla oluşturuldu. Sistem de başarılı şekilde ana ağda Dogecoin almaya başladı.

Bölgesel RadioDoge merkezi oluşturuldu

Geçtiğimiz hafta da, bu tenolojiyi test etmek için seçilen bir RadioDoge bölgesel merkez alanı oluşturulmuştu. İlk libdogecoin işlemlerinin de bu hafta oluşturulması ve Colorado’daki HF Radyosu üzerinden yapılacak işlemin Starlink uydusu aracılığıyla Bölgesel RadioDoge merkezine, yani 200 km’den fazla bir mesafedeki yere gönderilmesi bekleniyor.

The post Dogecoin’de (DOGE) çevrim dışı işlemler için Starlink çözümü appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.