dogecoin-(doge)-yuzde-64-yukselebilir:-iste-onemli-seviyeler!

Dogecoin (DOGE) Yüzde 64 Yükselebilir: İşte Önemli Seviyeler!

Bazı analistlerin düşüncelerine göre bir şaka coin’i olan Dogecoin (DOGE) yeni bir yükseliş grafiği çizmeye hazırlanıyor. DOGE’nin d yükseliş yaşayabileceğini ifade eden analistler bu artış öncesinde üstesinden gelmesi gereken son bir engel olduğunu ifade ediyor.

Dogecoin’in Dirençleri

Boğaların nefes almasıyla Dogecoin fiyatı günlük grafikte simetrik bir üçgen deseni oluşturdu. DOGE konsolide olurken, token birkaç önemli teknik göstergeyle destekleniyor ve bu da tokenin daha yüksekleri hedeflemeye hazır olduğunu gösteriyor.

Yapılan açıklamalara göre eğer Dogecoin, 0,269 dolarlık direnci kırabilirse d’lük bir artış yaşayabilir. 0,269 dolar öncesinde ise DOGE’nin 0,25 dolarda bir engelle karşılaşabileceği düşünülüyor.

Eğer bir satın alma baskısı oluşursa ve Dogecoin 0,27 doların üzerine çıkarsa, DOGE a,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinde başka bir engelle karşılaşabilir ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) seviyesi olan 0,277 doları aşması gerekecek.

Bu noktada sonra ise Dogecoin x,6 Fibonacci geri çekilme seviyesinde 0,310 doları kırmalı ve ardından 16 Ağustos’un yüksek seviyesi 0,351 dolarda başka bir engelle karşılaşabilir. Tüm bu dirençlerin kırılması ile de 0,435 dolarlık hedef ulaşılabilir.

Dogecoin Fiyatı Sıkıştı Mı?

Dogecoin fiyatı şu an için bir konsolidasyon süreci içinde sıkışmış gibi görünüyor. Dolayısıyla satın alma emirlerinde bir artış Dogecoin fiyatının konsolidasyon sürecini yukarı yönlü bozma potansiyeline sahip.

Ancak eğer bu noktada bir satış baskısı oluşursa Dogecoin’in konsolidasyon süreci aşağı yönlü kırılabilir ve bu da yukarıdaki yükseliş senaryosunu geçersiz kılabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.