dogecoin-(doge)-sayesinde-dunyanin-ilk-trilyoneri-olacagim!-artik-ondan-kurtulduk!

Dogecoin (DOGE) Sayesinde Dünyanın İlk Trilyoneri Olacağım! Artık Ondan Kurtulduk!

Kripto para piyasaları yeniden yükselişe geçti ve Elon Musk sahalara geri döndü. Birkaç ay önce yatırımcılar tarafından hakaret yağmuruna tutulan Elon Musk, yaptığı paylaşımlarla fiyatı sürekli olarak bezdirici şekilde domine ediyordu. Fakat yeni yükseliş döneminde aynı etkiye sahip olmadığını görüyoruz. Dogecoin (DOGE) hakkında son derece önemli bir açıklama yapmasına rağmen, fiyat %3 civarında oynadı.

Dünyanın İlk Trilyoneri

Twitter üzerinden @UberFacts hesabı aşağıdaki paylaşımı yaptı ve “Elon Musk, SpaceX sayesinde dünyanın ilk trilyoneri olabilir” dedi. Elon Musk buna yanıt vererek Dogecoin’i de ekledi. Nisan, Mayıs aylarında böyle bir paylaşımın fiyatı en azından -30 kadar oynatması beklenirdir. Fakat Dogecoin (DOGE) sadece %3 civarında yükseldi.

Dogecoin kurucusunun topluluğu reddetmesiyle birlikte Elon Musk fahri başkan olmuştu. Dogecoin topluluğunu eğlenceli bulan Musk, sık sık kendisine gönderilen memes paylaşımlarını profilinden yayınlıyor. Game Stop gibi birçok olayda etkisi olduğu düşünülen Elon Musk gençlerin oluşturduğu bu büyük topluluğu önemsiyor ve onları yönlendirmeye bayılıyor.

Kripto Paralara Elon Musk Etkisi

Twitter arama özelliğine gelip Mayıs 1 -Temmuz 24 arasındaki Elon Musk arama sonuçlarını incelerseniz iki şey göreceksiniz. Birincisi Tesla CEO’su Elon Musk’a ağırlıklı olarak Türkçe ve İngilizce edilen hakaretler, ikincisi çenesini kapaması gerektiği hakkında verilen telkinlerdir. Çok eski bir tarihten bahsetmiyoruz, bundan birkaç ay önce Çin’in yasaklarına zemin hazırlayan ve büyük yükselişi tetikleyen Elon Musk, kripto para yatırımcıları tarafından öfkeyle anılıyordu.

Sosyal medya hesabı üzerinden alaycı tavırlarla paylaşımlar yapan Musk, Bitcoin fiyatının ani düşüşlerini birçok kez tetikledi. Bunlardan biri kendisine edilen hakaretler sebebiyle Tesla’nın tüm Bitcoin (BTC)’lerini satabileceğiyle ilgiliydi. Fiyat aniden düştü, daha öncesinde de çevresel kaygıları gerekçe göstererek Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul etmesini askıya almıştı.

Elon Musk bildirimi açık şekilde gözüne uyku girmeyen yatırımcılar muzip milyarderin elinde adeta bezmişti. Derken Temmuz ayının sonunda The Bitcoin Word etkinliğine sürpriz bir isim katıldı. Evet Elon Musk, burada fiyatı aşağı yönlü domine etmek için asla bir şey yapmadığını ancak yükselişi tetikleyecek bazı paylaşımları kasti yaptığını söyledi. Yani fiyat manipülasyonu konusunda suçunu itiraf etti.

Yakın geçmişe baktığımızda Dogecoin (DOGE) fiyatının sadece %3 yükselmiş olmasını tüm kripto para camiası açısından harika bir gelişme olarak yorumlayabiliriz.