dogecoin-(doge)-rekor-tazeledi:-analistlerin-doge-yorumlari

Dogecoin (DOGE) Rekor Tazeledi: Analistlerin DOGE Yorumları

Elon Musk ile ilişkilendirilen DOGE, yine beklenmeyen bir ralliye başladı. Aslında 0,090 dolar seviyesine ulaştıktan sonra sert bir düşüş yaşayan ve değerinin yarısını kaybeden DOGE, birkaç gün önce yeni bir ralliye başladığını ortaya koydu.

DOGE Yine Şahlandı

DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saat içerisinde 6, 7 günde 3 ve 14 günde ise 6 yükseliş elde etti. DOGE/USD paritesi an itibarıyla 0,16 dolardan işlem görüyor ve daha önceki rekorunun neredeyse 0 üzerine çıkılmış durumda.

DOGE, tüm zamanların rekorunu kırdığı için şu an teknik olarak bir dirence sahip değil ve fiyat keşif aşamasına geçiş yaptı. Buna rağmen DOGE için 0,19 dolar kritik bir psikolojik direnç olacaktır. DOGE fiyatı için asıl hedefin ise büyük direnç 1 dolar olduğu söylenebilir. Tabii ki bunun için neredeyse 7 kat yükseliş elde edilmesi gerekiyor.

Analistlerin DOGE Yorumları

Uzmanların DOGE yorumlarına bakıldığında ise bu fiyat yükselişine karşı dikkatli olunması gerektiğinin vurgulandığı görülüyor. Popüler kripto para analisti Coinmamba, DOGE’un yeniden yükselişe geçmesi ile beraber yatırımcıları uyarma ihtiyacı hissetti. Analist, parabolik ralliler esnasında short pozisyon açmak kadar long pozisyon açmanın da tehlikeli olduğunu vurguladı. Analist burada aslında fiyatın sert düşüş yaşama ihtimaline de sahip olduğunu ima etti.

Bir başka popüler isim RookieXBT ise DOGE için 0,20 dolar seviyesini hedeflediğini ortaya koydu. DOGE bu yükselişini birkaç saat daha sürdürebilirse söz konusu fiyat hedefine ulaşılması mümkün gözüküyor. Analiste göre kritik destek ise 0,14 dolar seviyesi.