dogecoin-(doge)-dot,-ada-ve-usdt’yi-solladi-–-balinalar-harekete-gecti-–-mahsup.net

Dogecoin (DOGE) DOT, ADA ve USDT’yi Solladı – Balinalar Harekete Geçti – Mahsup.net

Dogecoin (DOGE) piyasa değeri sıralamasında dramatik bir şekilde yükseldi. Bu sırada blockchain metriklerine göre son 24 saat içinde DOGE balinalarının uyanması, altcoin’in yeni bir rekor kırdığı zamana denk geliyor.

BitInfoCharts verilerine göre geçtiğimiz gün blockchain’de 12 milyar doların üzerinde DOGE aktarıldı. DOGE, bu metrikte ETH’yi solladı. Aynı gün ETH blockchain’inde yalnızca 6 milyar dolarlık coin hareket ettirildi.

Kaynak: BitInfoCharts

Dogecoin, 2013 yılında şaka olarak yaratılan bir coin’dir. Aktif bir geliştiricisi bulunmuyor ve kendi yaratıcısı, tüm coin’lerini 2016’da satmış durumda.

Piyasa değeriyle Dogecoin (DOGE); ADA, DOT ve USDT’yi geride bıraktı

Ayrıca Dogecoin, bugün, çoğu kripto trader’ını ve analisti bir kez daha şaşırttı. Bu sefer Polkadot, Cardano ve Tether’ı aştı ve piyasa değerine göre en değerli beşinci varlık haline geldi. DOGE, yazım sırasında son 24 saat içerisinde 0 kadar değerlenmiş durumda. CoinGecko verilerine göre popüler altcoin, Türkiye saati ile 16:00 civarında 0.415 dolar seviyelerine kadar çıkarak en son tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Kaynak: CoinGecko

Dogecoin (DOGE) DOT, ADA ve USDT’yi Solladı – Balinalar Harekete Geçti – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.