dogecoin,-dev-alisveris-sitesinde-kullanima-acildi

Dogecoin, dev alışveriş sitesinde kullanıma açıldı

Elon Musk’ın sürekli DOGE övmesi, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın “Doge’u 1 dolar yapacağız” açıklamaları ve kulübün Doge ile ürün satışı yapması derken, şimdi de ABD’nin en büyük satış sitelerinden biri olan Newegg de, Doge’u ödeme aracı olarak kabul etti.

Şirketin resmi Twitter hesabından dün atılan tweet’te takipçilerden Dogecoin ödemesi talep edip etmedikleri soruldu ve daha sonra resmi açıklama yapıldı.

Şirketin bu kararı, Dogecoin destekçileri tarafından Doge Günü olarak kutlanan günde geldi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Newegg Marka Müdürü Andrew Choi, “Kripto paralardaki heyecan ve ivme yadsınamaz noktada ve Dogecoin’in değerindeki son artış, müşterilerin bu poüpler kripto parayla alışveriş yapmalarını kolaylaştırma ihtiyacını beraberinde getirdi.” dedi.

Dogecoin ödemeleri, kripto para ödeme şirketi BitPay altyapısıyla sunuluyor. Newegg, 2014 yılında Bitcoin‘i kabul eden ilk büyük e-ticaret sitesiydi.

Kripto paralar dünyanın her yerinde, her geçen gün bir ödeme aracı olarak daha fazla kabul görmeye başladı ancak Dogecoin gibi sadece eğlence için çıkarılmış bir kripto paranın adaptasyonunun artıyor olması da dikkatlerden kaçmıyor.

The post Dogecoin, dev alışveriş sitesinde kullanıma açıldı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.