“doge-gunu”-oncesi-dogecoin-yeni-bir-ath-yapti!-–-mahsup.net

“Doge Günü” Öncesi Dogecoin Yeni Bir ATH Yaptı! – Mahsup.net

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk tarafından tercih edilen şaka-coin’i Dogecoin (DOGE), CoinMarketCap’te beşinci sıraya geri döndü. Bugün, erken saatlerde 0.4409 dolar seviyesine ulaştı.

Bu, coin için tüm zamanların en yüksek seviyesini işaretledi.

DOGE, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Dogecoin bugün başka bir tarihi zirveye yükseldi, Bittrex borsasında 0.44 dolar seviyesini aştı ve son 24 saatte yüzde 38’den fazla yükseldi. Yazım sırasında hafif bir geri çekilme yaşadı ve 0.41 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin, 16 Nisan’da bir başka Elon Musk tweet’inden sonra yüzde 300’ün üzerinde bir artış göstermişti. O gün Tesla CEO’su, coin’i önce yüzde 12 yukarı iten ve ardından rallisini güçlendiren “Doge, Ay’da havlıyor” metniyle bir resim yayınladı.

Doge’u tüm zamanların en yüksek seviyesine iten faktörler

DOGE’un rallisine devam etmesini sağlayan birkaç tetikleyici unsur vardı. Uzmanlara göre ilki, Bitcoin’i ve tüm kripto para piyasasını yükselişe doğru iten Nasdaq’taki Coinbase listelemesiydi.

Ardından Kanadalı bir web hosting sağlayıcısı olan easyDN, Bitcoin’in yanı sıra DOGE ödemelerini de kabul edeceğini duyurdu.

OTC listesinde yer alan robot şirketi BOTS da Dogecoin hakkında benzer bir duyuru yaptı. DOGE, Letonya hava yolu airBaltic ve lüks otel zinciri Kessler Group dahil olmak üzere son zamanlarda benimseme konusunda büyük bir artış gördü.

Yarın Dogecoin günü

Bu sırada, Reddit’teki WallStreetBets grubu, 20 Nisan tarihini kripto dünyasında Doge Günü olarak ayarlamış durumda. Elon Musk gibi milyarderler tarafından desteklenen kripto para biriminin, hayran kitlesinin 20 Nisan’da kripto parayı aya göndermeye çalışabileceği göz önüne alınabilir.

“Doge Günü” Öncesi Dogecoin Yeni Bir ATH Yaptı! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.