dev-varlik-yoneticisinin-ceo’su:-bitcoin-buyuk-bir-varlik-sinifi-olabilir-–-mahsup.net

Dev Varlık Yöneticisinin CEO’su: Bitcoin Büyük Bir Varlık Sınıfı Olabilir – Mahsup.net

En büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın CEO’su Bitcoin ve kripto para birimlerinin fiat para birimlerinin yerini tutmadığını, ancak harika bir varlık sınıfı haline gelebileceğini söyledi.

BlackRock CEO’su Larry Fink, müşterilerinden yeterli kurumsal talep olmamasına rağmen, “büyük bir varlık sınıfı” haline gelebilecek kripto para birimi endüstrisinin potansiyeli olduğunu özetledi. Ayrıca, kripto yatırımcılarının dijital varlıkları geleneksel para birimlerinin yerine geçecek şekilde ele almaması gerektiğini savundu.

BlackRock CEO’su Bitcoin (BTC)’den büyülendi

BlackRock CEO’su Larry Fink, Perşembe günü CNBC’nin “Squawk Box” programında, kripto para birimlerinin “harika bir varlık sınıfına” dönüşebileceğini belirtti:

“Ben hala büyülenmiş durumdayım. Kaç kişinin bu alana odaklandığını görmek beni cesaretlendiriyor. Anlatı, beni cesaretlendiriyor. Harika bir varlık sınıfı haline gelebilir.”

Yine de, dijital varlıkların devlet tarafından çıkarılan verilen para birimlerinin yerini alabileceğini düşünüyor. Aralık ayında Fink, kripto paranın küresel bir piyasaya dönüşebileceğini ve ABD dolarını tehdit edebileceğini söyledi.

Kripto nihayet ana akıma girmesine rağmen Fink, şirketinin kripto ile ilgili çok fazla soru almadıklarını iddia etti:

“Biz inceliyoruz. Buradan para kazandık, ancak size dünya çapındaki kurumlardan geniş tabanlı bir ilgi gördüğümüzü söyleyemem.”

Fink, BlackRock olarak, “hayranlık” dışında kripto para birimlerine yönelik çok az konuşma yaptıklarını belirtti. Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan BlackRock, düzenleyici belgelerine göre bu yılın başlarında Bitcoin vadeli işlemlerine başladı.

Ocak ayında da iki fonu aracılığıyla Bitcoin yatırımına kapı açmak için başvuruda bulundu.

BlackRock’ın kripto para birimine geçişi, baş yatırım sorumlusu Rick Rieder’in, Bitcoin’in Kasım ayında altının “yerini” alabileceğini tahmin etmesinden sonra büyük ölçüde bekleniyordu.

Dev Varlık Yöneticisinin CEO’su: Bitcoin Büyük Bir Varlık Sınıfı Olabilir – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.