dev-sirketler,-olumlu-bitcoin-duzenlemeleri-icin-kripto-kurulu-kurdu-–-mahsup.net

Dev Şirketler, Olumlu Bitcoin Düzenlemeleri İçin Kripto Kurulu Kurdu – Mahsup.net

Fidelity, Coinbase ve Square gibi bir grup büyük şirket, politika yapıcılara lobi yapmak için bir kripto konseyi oluşturdu. Şirketler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin düzenlenme şeklini değiştirmeyi amaçlayan yeni bir grup kurdu. Konseyin lansmanı, birçok dijital varlığın fiyatlarının artmasıyla alanın yeni ana akım yatırımcıları ve onlara hizmet eden bankaları kendine çektiği sırada geliyor. Bu yılın başlarında en popüler dijital para birimi olan Bitcoin’in toplam piyasa değeri ilk kez 1 trilyon dolara ulaşmıştı. Toplam kripto para piyasası ise dün, 2 trilyon dolara ulaştı.

Yine de, piyasanın geleceğinin henüz belirli olmadığı düşünülüyor.

Kripto İnovasyon Konseyi’nin (The Crypto Council for Innovation) misyonu ise, “kriptonun dönüşüm vaadini gösterme ve faydalarını politika yapıcılara, düzenleyicilere ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara iletmek.”

Savunucular, kripto para birimlerinin ve onları destekleyen blockchain teknolojisinin, iş yaratma ve finansal hizmetleri tüketicilere, çok az maliyetle veya ücretsiz olarak genişletme potansiyeline sahip olduğunu savundu. Ancak dünyanın dört bir yanındaki politika yapıcılar ve düzenleyiciler, ileriye dönük yolun şekillendirilmesinde kritik bir rol oynayacaklar.

Kripto para birimlerinin geleceğinin belirsizliği

Kripto risk sermayesi şirketi Paradigm, aynı zamanda konseyin ilk üyesi. Wall Street Journal’da yer alan bilgilere göre Paradigm kurucu ortağı Fred Ehrsam, kripto paraların “ana akım bir dönüm noktasında” olduğunu söyledi:

“[Kripto para birimleri] Çok erken aşamalarında ve tıpkı internetin de bir zamanlar olduğu gibi, çok kırılgan.”

“Zorlayıcı, çünkü kanun çıkaran kişiler risk ve ödül dengesini sağlamak istiyor. Bu alanda on yıldır bulunanlar bile önümüzdeki on yılda kriptoların nereye gideceğini tahmin etmekte zorlanıyor. İnternetin de nereye gideceğini söylemek çok zordu.”

Konseyin, ilk dört üyenin her birinden üyelerin yer alacağı bir kurul atamayı planladığı bildiriliyor. Ehrsam, grubun bir yönetim ekibi de ekleyeceğini bildirdi.

Dev Şirketler, Olumlu Bitcoin Düzenlemeleri İçin Kripto Kurulu Kurdu – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.