dev-borsadan-heyecanlandiran-paylasim!-nft-alim-satim-platformu-geliyor

Dev Borsadan Heyecanlandıran Paylaşım! NFT Alım Satım Platformu Geliyor

Dev Borsadan Heyecanlandıran Paylaşım! NFT Alım Satım Platformu Geliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, “yakında” piyasaya sürülecek olan NFT alım satım platformu için yüzlerce NFT yaratıcısıyla görüştüklerini açıkladı. Coinbase tarafından paylaşılan bir Tweet’te, platformun yakın zamanda kullanıma sunulacağının sinyalleri verildi. İşte detaylar…

Coinbase’in NFT Platformu Hakkında Önemli Gelişme

Popüler kripto para borsası Coinbase’in NFT alım satım platformunun resmi Twitter hesabı olan Coinbase NFT, 14 Mart’ta ekibinin yeni NFT alım satım platformunun lansmanı üzerinde çalışmak üzere 100’den fazla içerik oluşturucuyla bir araya geldiğini bildirdi.

Ancak şu ana kadar resmi bir lansman tarihi açıklanmadı. Şu anda bilinen tek şey, Coinbase NFT platformu yakın gelecekte piyasaya sürülecek ve rekabetin sunmadığı çeşitli araçlar ve yenilikler içerecek.

Coinbase’e göre, onun temel farklılaştırıcısı, sanatçılar ve kullanıcılar arasındaki etkileşimi iyileştirmeye çalıştıkları yeni “sosyal işlev” olacak ve katlanarak büyümeye ayarlanmış bir yaratıcılar topluluğu yaratmalarına izin verecek.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde NFT platformunun sonunda kripto para birimlerini geçebileceğini ve bu nedenle Instagram veya Facebook gibi sosyal ağlar gibi daha sürükleyici bir deneyim sunan bir platform oluşturma sürecinde olduklarını söyledi.

Armstrong, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“NFT’ler konusunda çok heyecanlıyız, bu gelecekte kripto için çok geniş bir alan olacak ve bugün bile öyle.”

2.5 Milyondan Fazla Kayıt Aldı

Coinbase NFT, duyurulmasından sadece 5 ay sonra, platforma katılmak için bekleme listesindeki kullanıcılardan şimdiden 2,5 milyondan fazla kayıt aldı.

DappRadar istatistiklerine göre, Coinbase NFT’nin en büyük rakibi OpenSea, hem dahili işlemlerde hem de aktif kullanıcılarda son 30 günde ’lik bir düşüş gördü. Hatta işlem hacmi B,65 azaldı. Bu nedenle Coinbase’in yeni platformunu piyasaya sürmesi için kötü bir zaman olmayabilir.

Coinbase NFT alım satım platformu, 12 Ekim 2021’de duyuruldu ve o zamandan bu yana toplulukta beklentileri artırdı, çünkü Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük borsanın desteği, platformu OpenSea, Rarible, NBA gibi diğer devlerle doğrudan rekabete sokacaktı.

Dikkate alınması gereken önemli bir gerçek, Coinbase’in Amerikan hükümeti tarafından empoze edilen tüm yasal düzenlemelere uyarak kendisini kripto para piyasasında yıllardır lider olarak konumlandırdığı ve bu da rekabet üzerinde doğrudan bir avantaja dönüşebilecek olmasıdır.

Bu nedenle, Coinbase henüz yeni NFT platformunun lansmanı için belirli bir tarih açıklamamış olsa da, piyasaya sürüldüğünde şu anda rekabete “sadık” olan birçok sanatçı ve kullanıcıyı çekmesi çok olası.