dev-bitcoin-balinalari-ve-madenciler-bakin-artik-ne-yapiyor!-–-mahsup.net

Dev Bitcoin Balinaları ve Madenciler Bakın Artık Ne Yapıyor! – Mahsup.net

Ünlü kripto istihbarat şirketi Glassnode’un yeni analizi, Bitcoin (BTC)’in bu yılki meteorik yükselişinin ortasında büyük balina aktivitesini ortaya koyuyor.

Glassnode: Bitcoin için büyük balina aktivitesi artıyor!

On-chian analitik platformu Glassnode, kripto borsasında hızla azalan Bitcoin dengesini göstermek için ABD kurumlarının BTC biriktirmek için tercih ettiği yer olarak etiketlediği Coinbase’e bakıyor. Glassnode’a göre, BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları kırmaya çalıştığında balinalar Aralık 2020’de yoğun bir şekilde Bitcoin biriktirmeye başladı. Glassnode konuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

Aralık 2020’de oyunun değiştiğini görebiliyoruz. BTC fiyatı önceki döngü ATH’ye 20.000 dolara yaklaştığında ve piyasa güveni arttıkça, ciddi kurumsal birikim başladı. Bu, Aralık ayında çekilen 37.400 BTC ile başladı. Takip eden aylarda, her ay on binlerce kripto para biriktikçe, inanılmaz bir merdiven basamağı ‘balina maliyet ortalaması’ modeli ortaya çıktı. Bu denge değişikliğinin tutarlılığı, sıklığı ve boyutu, zincir üzerindeki verilerde oynandığını görmek şaşırtıcı ve bu yıl kurumların agresif birikimini gerçekten gösteriyor.

Kaynak: Glassnode

Quant analisti Lex Moskovski: Balinaların yanında madencilerde BTC biriktiriyor!

Glassnode’un grafiği, ABD kurumlarının Bitcoin’in yükselen fiyatına rağmen binlerce BTC alırken (ve bunları borsalardan çekerken) mevcut boğa piyasasının arkasında büyük bir güç olmaya devam ettiklerini ortaya koyuyor. 2021’in ilk üç ayında, Bitcoin’in Ocak ayındaki 28.873 dolardan yazım sırasında 58.618 dolara 0’ün üzerinde artışıyla birlikte Coinbase’den 170.800 BTC çekildi.

Kaynak: Glassnode

Bitcoin biriktiren tek büyük oyuncu ABD kurumları değil. Quant analisti Lex Moskovski, Glassnode’dan alınan verilerinin yanında Bitcoin madencisi net pozisyonunun pozitif hale geldiğini ve madencilerin sattıkları miktardan daha fazla Bitcoin tuttuğunu gösteren verileri paylaşıyor. Quant analisti Lex Moskovski konuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

Madenciler gerçekten pozisyonlarını artırmaya başladılar… Dün madenciler tarafından istiflenen bir 4.380 Bitcoin daha…. Gerçekten de bir trend gibi görünüyor.

Dev Bitcoin Balinaları ve Madenciler Bakın Artık Ne Yapıyor! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.