dev-balina,-yarim-milyar-dolardan-fazla-bitcoin’i-harekete-gecirdi!-–-mahsup.net

Dev Balina, Yarım Milyar Dolardan Fazla Bitcoin’i Harekete Geçirdi! – Mahsup.net

Dünyanın önde gelen kripto parası 62.000 doların üzerindeki seviyeler ile flört ederken bir Bitcoin balinası harekete geçiyor. Devasa Bitcoin balinası, birdenbire tek bir işlemde yüz milyonlarca dolar değerinde muazzam bir BTC zulasını hareket ettirdi. Peki BTC’ler nereye gidiyor?

Devasa Bitcoin balinası harekete geçiyor: Yüzmilyonlar yerinden oynuyor!

Kısa süre önce Blockchain analitik aracı Bitcoin Block Bot, gizemli balinanın 603 milyon doları aşan toplam 9.610 BTC’yi tek bir işlemde bilinmeyen iki cüzdana kaydırdığını açıkladı. Devasa balina bu işlemi sadece 24 dolarlık bir ücret karşılığında gerçekleştirdi. Blockchain izleyicisi Blockchain.com, 9.000 BTC alan cüzdanın 31 işlem geçmişine sahip olduğunu ve 62.601 BTC’lik devasa bir servete sahip olduğunu gösteriyor. 

610 BTC toplayan ikinci cüzdan, tek bir işlem geçmişine sahip. Her iki alıcı cüzdan da henüz BTC ödüllerini harcamadı. BitInfoCharts, 5.610 BTC ve 3.999 BTC gönderen cüzdanların, işlemlerden önce var olan en zengin cüzdanlar arasında olduğunu ortaya koyuyor. Yazma sırasında, her iki gönderen cüzdan da boş.

Uzmanlar: BTC’ler açık piyasada satılabileceği bir borsaya doğru gitmiyor!

Şimdiye kadar, toplu transferdeki adreslerin hiçbiri bilinen kripto bireyleri veya kuruluşlarıyla bağlantılı değildi. Ayrıca uzmanlara göre BTC, açık piyasada satılabileceği bir borsaya doğru gidiyor gibi de görünmüyor. Transfer, Bitcoin 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerinde işlem görmeye devam ederken de geliyor. On-chain veri analisti Willy Woo, Bitcoin’in 2017’deki envanter tükenmesine benzer şekilde büyük bir arz şoku geçirdiğini söylüyor. Willy Woo konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bunu, tipik olarak insanların kripto paralarını speküle ettiği veya satın aldığı ve sattığı borsalardan çıkan kripto paraların akışını takip ederek görebiliriz… Bir kısmı spekülasyon için tahsis edilmiş, bir envanterleri var. Bu envanterin eşi görülmemiş miktarda tükendiğini gördük. 2017 boğa piyasasına dönüp bakarsanız, envanterin beş ayda tükendiğini gördük ve bu, 2017 boğa piyasasını başlangıçta yaklaşık 1.000 dolardan 1.500 dolara yükseltmek için yeterliydi. Tükenme sona erdi ve şimdi Lehman’ın 12 aylık envanter tükenmesinin yaşandığı bu bölgedeyiz.

Dev Balina, Yarım Milyar Dolardan Fazla Bitcoin’i Harekete Geçirdi! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.