decentraland-fiyat-grafigi-ve-proje-detaylari:-mana-kurucusu-kim?

Decentraland Fiyat Grafiği ve Proje Detayları: MANA Kurucusu Kim?

Metaverse kavramı, 2021 yılının ikinci yarısından itibaren inanılmaz bir hype yakaladı. Facebook’un Meta adıyla yeniden markalaşması ve bu alana milyar dolarlık yatırım yapması insanları metaverse evrenini keşfetmeye itti. Decentraland, metaverse tabanlı projeler arasında en fazla ilgi görenlerden biri olmayı başardı. Öte yandan platformun yerel varlığı MANA, 2021 yılına damga vuran altcoin’ler listesinde yer aldı.

Decentraland Fiyat Performans

Decentraland projesi, kullanıcıların sanal deneyim yaşadıkları ve benliklerini NFT varlıklarıyla bambaşka bir evrende buldukları bir deneyim sunar. Decentraland (MANA), 2021 Ocak ayı itibarıyla 0.08 dolardan alım satım işlemi görüyordu. 2017’de kurulmasına rağmen bu yıl bir patlama yaşayan MANA, metaverse alanındaki hype’tan yararlanan kripto paralar arasında kendine yer edindi.

MANA fiyatı, yaklaşık bir ay önce 5.90 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bir yılda 0.08 dolardan 5.90 dolara uzanan bir performans ortaya koyan MANA, yatırımcılarını sevindirmeyi başardı. MANA fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ATH seviyesinden E uzakta 3.30 dolardan işlem görüyor.

MANA Kurucusu Kim?

Decentraland, daha sonrasında projedeki görevlerinden ayrılan Ariel Meilich ve Esteban Ordanı tarafından kuruldu. Bu isimler yönetimden ayrılsa da danışman olarak projeye katkı sağlıyor. Ariel Meilich daha önce 2017 ve 2020 yıllar arasında Decentraland’in proje liderliği rolünü üstlendi. Başarılı isim, CRM platformu dahil olmak üzere birçok startup kurmuş bir girişimcidir. Meilich Silikon Vadisi girişim fonu olan Charles River Ventures’ta analist olarak görev almıştı.

Öte yandan Esteban Ordanı, Decentraland’in eski teknoloji lideridir ve kripto alanında uzun ve çeşitli geçmişe sahiptir. Ordam, BitPay’de yazılım mühendisi, Matic Network danışmanı ve kendi girişimi olan Smart Contract Solutions kurucusu gibi unvanlar edinmiştir. Aynı zamanda Esteban, yerleşik bir blok zinciri teknolojisi altyapı şirketi olan Zeppelin Solutions’ın kurucu ortağıdır.

Ariel ve Esteban, artık projeye liderlik etmese de yakın zamanda kurulan Decentraland Vakfı, geliştirme çalıştırmalarına devam etmektedir.