coinshares-raporu:-kripto-yatirim-urunlerinde,-bu-yilin-ikinci-en-buyuk-haftalik-cikisi-kaydedildi!

CoinShares Raporu: Kripto Yatırım Ürünlerinde, Bu Yılın İkinci En Büyük Haftalık Çıkışı Kaydedildi!

Teknik Analiz: Bitcoin 50.000 Doları Reddediyor! BTC'de Daha Fazla Düşüş Olası Mı?

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, kurumsal kâr realizasyonlarının geçen hafta kripto yatırım ürünlerinde önemli nakit çıkışlarına yol açtığını ifade etti. En sonki Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporunda CoinShares, geçen haftaki 134 milyon dolarlık çıkışın, önceki haftadaki piyasa değerindeki artışın bir sonucu olduğunu belirtti.

CoinShares, Haftalık Raporu Yayınladı

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporunda kripto yatırım ürünlerindeki giriş ve çıkışlara dikkat çekti. CoinShares, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplamda 134 milyon dolarlık çıkış görüldüğünü ve bu çıkışın bu yılın en büyük ikinci haftalık çıkış olduğunu ifade etti. Raporda, kripto yatırım ürünlerindeki bu çıkışın kurumsal kâr realizasyonunun bir nedeni olabileceği vurgulandı ve “Geçen haftaki fiyat artışının, yatırımcıları geçen hafta kâr realize etmeye sevk etmiş olabileceğine inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Piyasadaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde değer kayıplarına hız kazandırdı ve 40.000 doların altına geriledi. Bitcoin, dün akşam saatlerinde 39.150 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesinin ardından kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 40.140 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Altcoin’lerin çoğu, Bitcoin’deki bu değer kaybı ile yönünü yeniden aşağı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 3.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise CoinGecko verilerine göre 1,94 trilyon dolara geriledi.