coinbase-icin-buyuk-gun:-14-nisan

Coinbase İçin Büyük Gün: 14 Nisan

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Coinbase, iki hafta içinde doğrudan hisse senedi listelenmesi yolu ile halka açılmayı planladığını açıkladı.

Coinbase Nasdaq’ta

Voinbase tarafından yapılan bir blog gönderisine göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya kısaca SEC, kripto borsasının halka arz için S-1 kaydının geçerli olduğunu ilan etti. Coinbase’in A Sınıfı ortak hisse senetlerinin Nasdaq Global Select Market’te 14 Nisan’da “COIN” borsa kodu altında işlem görmesi bekleniyor.

Kripto borsasının aslında Mart ayında halka açılması bekleniyordu ancak TCommunity Futures Trading Commission (CFTC) ile yapılan bir anlaşmanın bir parçası olarak 6.5 milyon dolarlık bir ücret ödedikten sonra planlarını ertelediği bildirildi.

Öte yandan Coinbase, halka arz için taslak kaydını Aralık ayında SEC’e gönderdi, ancak kripto borsası, 2021’in başlarında Nasdaq aracılığıyla doğrudan listeleme planlarını açıkladı.

Borsa hisselerinin geçen ay özel bir açık artırmada 375 dolara kadar satış yaptığı bildirildi ve  bu sebeple şirketin ilk halka arzında 100 milyar dolarlık bir değerlemesi olabilir.

Coinbase’de Önemli Adım

Coinbase ilk olarak 2012 yılında piyasaya sürüldü ve CoinMarketCap platformun elde edilen verilere göre yaklaşık olarak günlük işlemler 3 milyar doların üzerinde işlem gerçekleşiyor. Dolayısıyla Coinbase Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası konumunda bulunuyor.

Bunlara ek olarak bir kripto para borsası olan Kaliforniya merkezli Kraken de doğrudan listeleme yoluyla halka açılma planları olduğunu ifade etti. Her ne kadar konuyla ilgili net detaylar olmasa da Kraken’in de Coinbase’in yolundan gitme ihtimali olduğu düşünülüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.