coinbase-etkisi-bu-altcoin’e-yuzde-200-artis-getirdi

Coinbase Etkisi Bu Altcoin’e Yüzde 200 Artış Getirdi

Ethereum ağı üzerine inşa edilen entegrasyon platformu Assemble Protocol’ün yerel token’ı ASM, Coinbase Pro‘da listelendi. Coinbase Pro’nun açıklamasına göre ASM/USD ve ASM/USDT çiftleri işleme açıldı.

ASM Artık Coinbase Pro’da

Mayıs 2021 başlarında Coinbase Instutional, ASM token’ın depolama ve saklama desteğini etkinleştirdiğini duyumuştu. ASM’nin Coinbase Custody’e eklenmesi protokolün Coinbase ekibi tarafından yürütülen yasal ve güvenlik incelemesinden geçtiğini doğruluyordu. Özellikle Coinbase Pro‘dan onay almak, diğer platformlardaki potansiyel destek için bir yeşil ışıktı. 20 Ekim 2021’de Coinbase Pro, Assemle protokolünün ASM token’ın platformuna eklendiği resmen duyurdu.

Coinbase resmi blog yazısında şunlara yer verdi:

ASM desteği, burada her varlık sayfasında belirtildiği üzere Coinbase’in desteklenen bölgelerinde mevcut olacaktır. Likidite koşulları karşılandığı takdirde alım satım 21 Ekim perşembe günü TSİ 19.00’da başlayacak.

Coinmarketcap verilerine göre ASM token, Coinbase haberinin akabinde 24 saatlik zaman diliminde 0.03 dolardan 0.09 dolara tırmanarak 0’lük artış kaydetti. ASM, Coinbase etkisinden yararlandı. Coinbase etkisi olarak kripto literatürüne geçen ifade, kripto paraların dev borsada listelenmesinin ardından artış trendi yakalaması ile doğrudan ilgilidir. Birçok kripto para, Coinbase ve Coinbase Pro platformuna dahil olma haberinin medyaya yansımasıyla önemli yükselişler kaydetmiştir.

Assemble Protocol Nedir?

Assemble Protocol, Ethereum Mainnet’teki dağıtılmış defter teknolojisinin avantajlarından yararlanır. Kullanıcılar bağlılık puanlarını daha sonra ASM ile değiştirmek üzere tek veya birleşik ASP noktası ile birleştirebilir. ASM token, şu anda hem iOs hem de Android tarafından desteklenen mobil uygulamalar aracılığıyla erişilebilen Assemble marketplace’te kullanılabilir.

Kullanıcılar puanlarını ASP’ye çevirebilir, ASM token’ları talep edebilir veya platformda sunulan farklı hizmetler satın almak için kullanabilir.