coinbase-borsasindan-yuklu-miktarda-bitcoin-(btc)-cikisi!

Coinbase Borsasından Yüklü Miktarda Bitcoin (BTC) Çıkışı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, 57.000 dolar ila 60.000 dolar arasında konsolide olmasına rağmen borsalardan yüklü miktarda BTC çıkışı devam ediyor. En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase günün erken saatlerinde 690 milyon dolar değerinde 12.000 BTC çıkışı kaydetti. Borsalardan büyük miktarda BTC çıkışı temel olarak iki yorum ile değerlendiriliyor, ya balinalar bir yükseliş dalgası bekliyor ya da büyük bir kurum Bitcoin satın alıyor.

Coinbase, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı dahil olmak üzere birçok kurumsal satın alma işleminin gerçekleştiği borsa olarak biliniyor. Coinbase çıkışları genellikle kurumların depolama cüzdanına gönderiliyor.

Bitcoin’in Fiyat Modeli Bir Sonraki ATH’yi İşaret Ediyor

Bitcoin (BTC) Mart ayının ikinci haftasında 61.683 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin, ATH görmesinin akabinde 55.000 doların üzerinde konsolidasyon dönemi geçiriyor. Mevcut boğa sezonunda BTC’nin her ay yeni bir ATH gördüğü ve ardından bir konsolidasyon dönemi izlediği bir fiyat modeli oluşuyor. Konsolidasyon süresi her ay uzadı. Ocak ve şubat aylarında Bitcoin ilk hafta içerisinde yeni ATH gördü. Bununla birlikte BTC mart ayının ikinci haftasında yeni bir ATH kaydetti. Bitcoin oluşturduğu fiyat modelini izlemeye devam ederse bir sonraki ATH’sini ya ikinci haftanın sonunda ya da üçüncü hafta içerisinde görebilir.

Konsolidasyon Dönemi Spekülasyonları

Birçok insan, uzayan konsolidasyon dönemi üzerinden BTC fiyatının zirve potansiyelini yitirdiği hakkında spekülasyon yaratmaya başladı. Ancak BTC teknik formasyonları ve zincir içi ölçümleri bunun aksini gösteriyor. Bitcoin volatilitesi, 55.000 dolar seviyesinde güçlü bir destek noktası ve 58.000 dolar ila 60.000 dolar arasında bir konsolidasyon dönemi geçirildiğini doğruluyor. Bitcoin konsolidasyon döneminin ardından yukarı yönlü bir kırılma kaydederse bir sonraki fiyat hedefi 72.000 dolar olabilir. Ayrıca uzun vadeli yatırımcıların ve madencilerin BTC satışı verilerinde azalma görülüyor.