cme,-bitcoin-ve-ethereum’un-yanina-11-kripto-para-daha-ekliyor

CME, Bitcoin ve Ethereum’un yanına 11 kripto para daha ekliyor

Şikago Ticaret Borsası (Chicago Mercantile Exchange – CME) yaptığı açıklamada CF Benchmarks şirketiyle Bitcoin ve Ethereum oranları konusunda yaptığı ortaklığı diğer kripto paralara doğru genişleteceğini duyurdu. Türev borsasında referans oranları ve endeksleri yer alacak olan kripto paralara Algorand, Bitcoin Cash, Cardano, Chainlink, Cosmos, Litecoin, Polkadot, Polygon, Solana, Stellar ve Uniswap eklenecek.

Yeni fiyat verileri, 25 Nisan’dan itibaren CF Benchmarks tarafından Bitstamp, Coinbase, Gemini, itBit ve Kraken’den alınan fiyatlandırma bilgileri kullanılarak günlük olarak hesaplanacak ve yayınlanacak.

Bu yeni eklemeler sayesinde işlem yapan yatırımcılar ve fon yöneticiler, kripto para merkezli borsa yatırım ürünlerini (ETP’ler) kendi portföylerine ekleme şansı yakalayacaklar. Bilindiği üzere ETP’ler bir süredir Kanada ve Avrupa gibi yargı bölgelerinde yatırımcılar tarafından kullanılıyor ancak ABD’de Bitcoin bağlantılı vadeli borsa yatırım fonları (ETF’ler) henüz 2021’in Ekim ayında kabul edilmişti.

“Kripto fiyatlandırma bilgisi için talep artıyor”

Konuyla igili konuşan CME’nin küresel piyasalar ve FX ürünleri yöneticisi Tim McCourt, kripto para piyasasının genişlemesi nedeniyle fiyat bilgilerinin artık çok daha önemli hale geldiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlık piyasaları büyümeye devam ediyor. Güçlü ve regüle edilmiş referans oranlarına dayalı olan güvenli ve belli bir standarda oturmuş kripto para fiyatlandırma bilgisi için artık talep artıyor.”

“Spot ETF kabulü para akışını hızlandırır”

Bloomberg’in istihbarat birimi Intelligence’ın bu ay yaptığı çalışmada da kripto para ETP’lerinin 2028 yılı itibariyle 120 milyar dolarlık bir değere ulaşacağının tahmin edildiği belirtilmişti. Analistler ayrıca bir spot Bitcoin ETF’inin ABD’de kabul edilmesi durumunda da, kripto fonlarına ciddi bir para akışı yaşanacağını belirtiyorlar. Bazı uzmanlar bu onayın 2022 sonunda, bazıları ise 2023 yılında verileceği yorumunu yapıyorlar.

The post CME, Bitcoin ve Ethereum’un yanına 11 kripto para daha ekliyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.