chiliz-(chz),-ankr-(ankr)-ve-enjin-coin-(enj)-yorumlari-–-1-nisan-2021

Chiliz (CHZ), Ankr (ANKR) ve Enjin Coin (ENJ) Yorumları – 1 Nisan 2021

Kripto para piyasasındaki hareketlilik 2021’in ilk çeyreğinin bitmesi ile son hız devam ediyor. Aslında tarihsel grafiklere bakıldığında neredeyse her yıl mart ayında sert düşüş, nisan ayında ise toparlanma yaşandığı görülüyor. Buna rağmen yatırımcıların mart ayındaki düşüşün bu kadar kolay bitmeyeceğini düşündükleri sosyal medyadaki yorumlardan anlaşılabiliyor.

CHZ Fiyatı Tutunabilecek mi?

Bitcoin fiyatının yeniden 59.000 dolara yükselmesi ve ETH fiyatının 2.000 doları zorlayan seviyelere ulaşması, altcoinlerin yükselişlerine devam etmesini sağladı. Buna rağmen Chiliz (CHZ) gibi bazı kripto para birimlerinin hala yerinde saydıkları ve düşüş yaşadıkları görülüyor. Tabii ki bunda CHZ’nin kısa sürede neredeyse 30 kat yükselmesinin de etkisi büyük.

CHZ fiyatı 0,98 dolar seviyesine kadar çıkarak 30 kat yükseliş elde etse de düzeltmesi çok sert olmadı ve 0,50 dolar noktasında sabitlendi. CHZ fiyatının böyle bir yükselişten sonra sadece P değer kaybetmesi, iyi bir gelişme sayılabilir. Ünlü kripto para analisti Erhan Ünal ise CHZ için “pamuk ipliğinde geziyor” yorumunda bulundu. Ünal’ın analizine göre ise piyasa geri çekildiğinde CHZ fiyatı 0,35 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Ankr Coin’in Rekor Yükselişi Bitti!

Toplam piyasa değerine göre en büyük 80. kripto para birimi Ankr Coin, kısa süre önce tüm zamanların rekorunu kırdı. 28 Mart tarihinde neredeyse her kripto para birimi düşüş yaşarken 0,22 dolar seviyesine ulaşarak rekor kıran ANKR, o tarihten beri ise düşüş yaşamakta.

ANKR Coin için 0,15 dolar seviyesi ise kritik destek olarak görülüyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,165 dolardan işlem gören ANKR Coin’in bu seviyenin altına inmesi yeniden 0,10 doların altına gerilemesine yol açabilir. ANKR Coin için kritik direnç ise ATH seviyesi 0,22 dolar gibi gözüküyor.

Enjin Coin Yeni Platform İle Gündemde

Google ve Microsoft gibi ortaklıklar ile tanınan Enjin Coin, NFT sektöründe kalıcı olmayı hedefliyor. Enjin Coin ekibi tarafından yapılan son açıklamada Efinity ağı ve platformu tanıtıldı.

NFT odaklı yeni bir blockchain ağı olan Efinity, Polkadot tabanlı çalışacak. Şimdiden ENJ Coin ile ilgili bir FOMO başladığı görülüyor ve fiyat kısa sürede rekor olarak bilinen 3,05 doları test edebilir.

8 thoughts on “Chiliz (CHZ), Ankr (ANKR) ve Enjin Coin (ENJ) Yorumları – 1 Nisan 2021”

Leave a Comment

Your email address will not be published.